O rany, to Myst dzisiaj tak wygląda?

O rany, to Myst dzisiaj tak wygląda?
10.02.2014 12:11
O rany, to Myst dzisiaj tak wygląda?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

A, przepraszam, to nie Myst, to realMyst: Masterpiece Edition, czyli wersja HD remake'u.

Słowo wyjaśnienia: Myst to legendarna gra przygodowa z 1993 roku zaprojektowana przez braci Robyna i Randa Millerów. Gracz obserwuje w niej świat z pierwszej osoby i przemierza tajemniczą, niezwykłą wyspę, rozwiązując przy tym zagadki. Niezwykła fabuła, wyjątkowy klimat i mnogość zakończeń do dziś robią z tej produkcji rzecz wyjątkową.

Dobra wiadomość - jeżeli chcecie, możecie do niej wrócić. I wcale nie będzie straszyć grafiką. W 2000 roku wydano realMyst: Interactive 3D Edition, czyli wersję całkowicie trójwymiarową, wzbogaconą też o dodatkowy epizod. Minęło 14 lat, a na Steamie parę dni temu pojawiła się kolejna wersja - realMyst: Masterpiece Edition. Mówiąc najprościej, to gra z 2000 roku z jeszcze lepszą oprawą, stworzona na silniku Unity. Wygląda świetnie i nie ma już "systemu węzłów", poruszania się za pomocą kliknięć, świat można zwiedzać swobodnie. A miłośników retro z pewnością ucieszy fakt, że do oryginalnej wersji można wrócić za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Myst to klasyka. Sam tylko liznąłem kiedyś tę produkcję, wiec pewnie sam skuszę się na nową wersję. W razie czego znajdziecie ją na Steamie, kosztuje 16 euro (33 procent mniej dla tych, którzy mają oryginalnego realMysta).

Tomasz Kutera

327112437604505642
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)