O kontrolerze ruchu Sony mówi Rick Marks

Gamespot postanowił umilić nam oczekiwanie na dzisiejszą/jutrzejszą (o pierwszej nad ranem naszego czasu) prezentację Sony i przeprowadził wywiad z dr Richardem Marksem. Pełna treść tutaj, a w rozwinięciu elementy, które mnie zainteresowały.

O kontrolerze ruchu Sony mówi Rick Marks
marcindmjqtx

Dr Marks przyznaje, że Sony pracowało nad tematem od dłuższego czasu. Nie ukrywa inspiracji zarówno EyeToy z PS2, PlayStation Eye, jak i kontrolerami Wii - dostrzega jak wiele zmieniły na rynku gier. Założenia dla różdżek były proste: łatwe w obsłudze, nieskomplikowane urządzenie do dokładnego i szybkiego odczytywania ruchu i fizycznej interakcji. W dalszej części podkreśla ponownie, że dokładność jest kluczowa.

Marks wyjaśnia również, że świecąca kula ma umożliwiać dokładne odczytanie pozycji kontrolera w przestrzeni przez PlayStation Eye, zaś kolor świecenia będzie można oprogramować, aby odpowiadał np. postępom w grze albo umożliwiał odróżnianie graczy. Widzi zastosowanie urządzenia we wszystkich typach gier i nie chce ograniczać jego użyteczności do grupy graczy niedzielnych.

Padło ważne stwierdzenie, że najistotniejsze są gry, by różdżki nie stały się tylko kolejnym gadżetem kurzącym się na półce - Richard Marks zapewnia, że pracują nad nimi nie tylko studia Sony na całym świecie, ale również partnerzy. Nie pojawiły się niestety żadne szczegóły ani tytuły, a ogólne zapewnienia są tanie - sam jestem sceptykiem w tym temacie i poczekam na konkretne obietnice.

Z ostatniej chwili: Develop donosi, że ich prywatne źródła na GDC potwierdziły istnienie gadżetu podobnego do nunchuka Wii, który będzie współpracował z różdżką.

[via Gamespot]

Tomasz Andruszkiewicz

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościps3sony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.