O co toczy się gra?

O co toczy się gra?20.10.2009 20:00
O co toczy się gra?
marcindmjqtx

Pisał już o tym wcześniej GameCorner , ale o akcji warto przypomnieć raz jeszcze, tym razem na naszych łamach. Dziennik zapoczątkował bardzo ciekawą akcję - "O co toczy się gra?". Co to jest? Oddajmy głos pomysłodawcy - Olafowi Szewczykowi:

Ta sytuacja nie ma precedensu. Trudno byłoby przywołać zjawisko, wobec którego opiniotwórcze czasopisma i gazety okazały się równie obojętne lub bezradne. Wpływowe, nobliwe tytuły mające ambicję wnikliwie opisywać świat, zdają się nie zauważać, że gry wideo od dawna nie są już fenomenem niszowym. Jakąkolwiek miarą by je mierzyć, przynależą do wagi ciężkiej. Generują większe zyski niż przemysł filmowy i muzyczny. Są atrakcyjne dla wszystkich grup wiekowych i społecznych (pominąwszy wykluczonych z powodu braku bazy technologicznej). W krajach najbardziej rozwiniętych wyrastają na ulubioną formę rekreacji. Mają, także w Polsce, coraz większy wpływ na nasze życie. A jednak, w przeciwieństwie choćby do literatury, teatru czy filmu, nigdy nie były przedmiotem dogłębnej publicznej debaty.

Mamy nadzieję, że zapoczątkowana przez "Kulturę" dyskusja coś w tej kwestii zmieni. Chcemy przedstawiać Państwu opinie dziennikarzy, twórców gier, blogerów, wydawców, naukowców, krytyków sztuki na temat tego, czym jest interaktywne wideo, skąd się wywodzi, w jakim kierunku zmierza. Liczymy na debatę fundamentalną, która pozwoli nam przynajmniej nakreślić kontury mapy tego wciąż niezbadanego terytorium. Zdając sobie sprawę, że wyruszamy z pierwszą zorganizowaną ekspedycją na dziewiczą ziemię, jesteśmy podekscytowani i zaciekawieni tym, co nas czeka. Wierzymy, że towarzysząc nam we właśnie rozpoczętej przygodzie, podzielać będą Państwo te emocje.Teksty ukazują się oczywiście w piątkowej Kulturze. Możecie je również z pewnym opóźnieniem przeczytać online na tej stronie. Warto.

PS Odpowiedni wątek na naszym forum znajdziecie tutaj.

327232338444839191
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)