Nvidia prezentuje nową odsłonę The Settlers

Nvidia prezentuje nową odsłonę The Settlers

Nvidia prezentuje nową odsłonę The Settlers
Krzysztof Kempski
06.09.2018 13:53, aktualizacja: 06.09.2018 19:42

Czyżby zbliżał się Ray Tracing?

Podczas Gamescomu Ubisoft zapowiedział nową odsłonę serii The Settlers. Formalnie jest to już "ósemka", ale wiadomo, nowa moda na odświeżanie numeracji... W każdym razie nie musieliśmy długo czekać na pierwsze fragmenty gameplayu z wersji pre-alfa. Przygotowany przez Nvidię materiał (to groźnie wyglądające RTX na mikrofonach...) zawiera też komentarz Volkera Werticha, prezesa tworzącego grę studia Blue Byte (Settlersi, Anno, For Honor), jednego z najważniejszych twórców cyklu.

The Settlers - Visual Details Never Before Seen in an RTS

Gra ma być tworzona przede wszystkim dla graczy, którzy w strategiach wolą myślenie od szybkiego klikania. The Settlers ma stać także na wysokim poziomie technologicznym, dzięki zastosowaniu silnika Snowdrop. Pozwoli on na wygenerowanie społeczności liczącej sobie nawet tysiąc osadników. Jest to narzędzie, które napędzało swego czasu The Division. Twórcy mocno odmienili styl graficzny siódemki, ale ten nowy będzie równie kolorowy. Warto zauważyć, że choć materiał jest też poniekąd reklamą nowych kart graficznych Nvidii, nikt nie wspomniał tu nawet słowem o wykorzystaniu przez twórców technologii Ray Tracingu.

Z okazji listopadowej rocznicy 25 lat istnienia serii ukaże się też specjalna kolekcja, zawierająca wszystkie dotychczas wydane części serii. Premiera nowej odsłony będzie mieć miejsce natomiast już w 2019 roku. Od niedawna działa też serwis The Settlers Aliance, mający na celu poprawę komunikacji twórców z fanami serii. Ma to być miejsce, gdzie w pierwszej kolejności trafią najnowsze informacje o grze.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)