Nvidia i Google nie zgadzają się na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Dwaj technologiczni giganci wystąpili z własnymi uwagami do amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu.

Nvidia i Google nie zgadzają się na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft
Źródło zdjęć: © GETTY | Future Publishing

Jak donosi Bloomberg, firmy Nvidia i Google dołączyły do Sony w bezpośredniej krytyce potencjalnego przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Chociaż nie konkurują one na rynku konsol i gier tak wprost jak Sony, podobnie jak japońska firma mają swoje obiekcje odnośnie do tej transakcji.

Obie firmy wyraziły swoje poparcie dla decyzji Federalnej Komisji Handlu, która na początku grudnia 2022 zapowiedziała walkę o niedopuszczenie do przejęcia. Według nich może ono zagrozić konkurencji na dynamicznym i szybko rozwijającym się rynku gier.

Nvidia i Google mają odrębne powody do sceptycyzmu. Dla Nvidii głównym zagrożeniem jest Microsoftowa usługa Cloud Gaming, stanowiąca bezpośrednią konkurencję dla Geforce Now. Z tego powodu Nvidia domaga się zapewnienia "równego i otwartego dostępu do gier".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Game Industry Conference 2022. Wywiad z twórcami gry Inkulinati

Google z kolei widzi problem gdzie indziej - w segmencie gier mobilnych. Microsoft szykuje się do uruchomienia własnego sklepu z grami mobilnymi, który będzie stanowił konkurencję dla Google Play. Częścią Activision jest zaś King - mobilny gigant z Candy Crush saga w portfolio.

Microsoft w wypowiedzi dla Bloomberga zapewnił, że jest gotowy odpowiedzieć na wszystkie zarzuty i po raz kolejny podkreślił, że chodzi mu o powiększenie grona odbiorców gier, nie o jego zmniejszenie.

Tak czy inaczej jednak Federalna Komisja Handlu pozostaje nieprzekonana. Zgody nie wyrazili jeszcze również regulatorzy z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

Wygląda więc na to, że ta saga może potrwać dłużej niż początkowo się spodziewaliśmy i nie zakończyć się w ciągu najbliższych miesięcy.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.