NPD: Sprzedaż gier na PC spadła o 14% w skali roku

Konsolom udało się zanotować wzrost sprzedaży jak podaje NPD, ale grom na PC już nie poszło tak dobrze. Jak zdradziła grupa NPD GameDaily BIZ gry na PC osiągnęły wynik 701 milionów dolarów sprzedaży, co jest spadkiem o 14% względem 2007 roku. Zanim jednak rozpocznie się wojna to warto odnotować, że dane NPD nie wliczają sprzedaży gier w cyfrowej dystrybucji, mikrotransakcji oraz subskrypcji online, a jak wiemy te są dość popularne na PC. W związku z tym wcale może to nie oznaczać obniżenia sprzedaży, a raczej przekształcenia rynku, o czym zresztą mówi Michael Wolf, odpowiedzialny za marketing usługi Games for Windows - Live:

NPD: Sprzedaż gier na PC spadła o 14% w skali roku
marcindmjqtx

17.01.2009 | aktual.: 11.01.2016 18:38

"Rynek gier na PC wcale się nie zmniejsza, on po prostu ewoluuje i zdecydowanie jest to ewolucja w kierunku rynku sieciowego. Wierzę, że to gry na PC są kolebką innowacji, tutaj zawsze dzieją się nowe rzeczy." To samo chyba możemy jednak powiedzieć o konsolach, choć w porównaniu z PC one nadal wychodzą dopiero z ciemności jeśli chodzi o cyfrową dystrybucję i płatności online.

Beniamin Durski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpodsumowanianpd
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.