Nowy Xbox: zawsze podpięty do internetu, bez używanych gier, dyski Blu-ray i nowy Kinect

Nowy Xbox: zawsze podpięty do internetu, bez używanych gier, dyski Blu-ray i nowy Kinect

Nowy Xbox: zawsze podpięty do internetu, bez używanych gier, dyski Blu-ray i nowy Kinect
marcindmjqtx
06.02.2013 14:05, aktualizacja: 05.01.2016 16:22

Tak, dobrze się domyślacie - oto kolejne plotki. Ale nie brzmią wcale tak nieprawdopodobnie. A i źródło jest znane z solidności.

Magazyn EDGE dotarł do źródeł, które twierdzą, że miały okazję obcować z nowym Xboksem. Czego się od nich dowiadujemy?

Nowy Xbox miałby być całkowicie uzależniony od połączenia z internetem. Nadal da się kupić gry w dystrybucji sklepowej - miałyby być sprzedawane na 50 GB dyskach Blu-ray. Jednak każda miałaby mieć kod aktywacyjny, co ograniczałoby jej redystrybucję. Xbox Live będzie na stałe zintegrowany z interfejsem konsoli, nie wiadomo jednak, czy usługa nadal będzie miała płatną opcję.

To byłoby dość odważne posunięcie ze strony Microsoftu, gdyby Sony w PlayStation 4 oferowało darmowe granie w sieci i możliwość samodzielnej zabawy bez ciągłego podłączenia do internetu.

Źródło potwierdziło też ogólną specyfikację konsoli: ośmiordzeniowy procesor AMD x64 o prędkości 1,6GHz, grafika z procesorem 800MHz obsługująca Direct3D11.x oraz 8GB pamięci RAM DDR3. Nie wiadomo jak duży byłby dysk twardy, ale wymóg podłączenia konsoli do sieci mógłby wskazywać, że sporo danych będzie trzymanychw informacyjnej chmurze.

Całkiem prawdopodobnie brzmi za to informacja o nowej wersji Kinecta sprzedawanego razem z konsolą. Urządzenie jest sukcesem, więc nieprawdopodobne, by nie było go nowej konsoli. A jakiś czas temu informowaliśmy, że firma Prime Sense szykuje już dużo mniejszego następcę tego czujnika, którego można by wbudować w jednostkę centralną nowego Xboksa.

Paweł Kamiński

327244278940765060
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)