Zmien skórke
Logo Polygamii

Nowy Total War przeniesie graczy do Chin

Creative Assembly zapowiada nową historyczną odsłonę swojej serii.

Jakie to jest proste! Dlaczego wcześniej na to nie wpadliśmy, a nie kurczę jakieś Rzymy czy inne samuraje!

Napisał dziś na redakcyjnym slacku Bartek Stodolny, a kto jak kto, on na tych wszystkich Total Warach zęby zjadł, więc chyba wie, co pisze. Wszystko dlatego, że Creative Assembly, po dłuższym romansie z Warhammerem i zapowiedziach mniejszych spin-offów Total Wara wraca do realiów historycznych również ze swoją główną serią.

Zaanonsowany trailerem Total War: Three Kingdoms przeniesie graczy do starożytnych Chin, a konkretniej do Epoki Trzech Królestw w 190 roku naszej ery.

Dynastia Han upada na oczach młodego cesarza Xiana. Xian jest wszakże tylko marionetką kontrolowaną przez despotycznego generała Donga Zhuo. W miarę jak tyran Dong Zhuo rośnie w siłę, cesarstwo coraz bardziej stacza się w otchłań anarchii. Wciąż jednak tli się iskra nadziei.

Można przeczytać na steamowej stronie gry. Poza realiami i faktem, że Total War: Three Kingdoms ukazać ma się jesienią 2018 roku niewiele jeszcze wiadomo, ale już to wystarczy, by się trochę podekscytować. Nawet ja się zainteresowałem, a z Total Warów grałem tylko kiedyś w Shoguna, który był najlepszy. Jako że w odróżnieniu od Bartka nie rozróżniam “samurajów” od Chin, to dla mnie to właśnie powrót do tamtych czasów.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dobaczenko
Użytkownik

Kolejny odgrzewany kotlet. Dla mnie total skończył się gdzieś w okolicach zmierzchu samurajów. Wszystko potem to nowe skórki i drobne modyfikacje rozgrywki. Czekam na kolejne epoki (najchętniej 1 wojnę). I żadne tłumaczenia w stylu że to inne czasy, że formacje itd. mnie nie przekonują. Byłoby to w końcu coś nowego. Kupiłem jeszcze Rome 2, grałem krótko w Warhammer 2. Obie nudne.

TheMisterA
Użytkownik

Trochę tej decyzji nie rozumiem. Ale jestem osobą, która nie miała frajdy z Shoguna. Wynika to z małych różnic pomiędzy frakcjami. Tutaj zapewne będzie podobnie, w końcu to będzie tylko chiński TW. Rome’y ale i nawet Medivale miały zróżnicowane frakcje. Nawet w ramach jednego regionu (Kartagina była inna od Satrapii, ale i same Satrapie były między sobią inne). Obawiam się, że decyzja mogła być stricte biznesowa – Chiny to duży rynek PC. Dla mnie chyba straszny meh. Gra będzie stricte lądowa w takim razie. Wojska będą podobne. W Japonii chociaż było trochę fajnego klimatu związanego z technologiami europejskimi i w… Czytaj więcej »

TheMisterA
Użytkownik

A jeszcze dodam jedną rzecz. Jak rozumiem w ogóle dostaniemy 3 frakcje tylko? TO tak jakby, ktoś wybrał taki czas i region, żeby sobie mało pracy zrobić a zarobić….

adwark
Użytkownik

Cóż, tenże okres nie był taki prosty, zanim te trzy królestwa rozrosły się do poziomu że to była bitka między nimi to jednak wpierw zaczynały jako pomniejsze terytoria, i byli także inni władcy którzy także chcieli zgarnąć władzę, lecz historia się potoczyła tak że to te trzy stały się tymi które dokonały ekspansji. Wu Shu i Wei, a wygrało Jin. Taka magia. I raczej możesz być spokojny że dadzą więcej niż tylko podstawowych. Na tymże zwiastunie prezentują punkt koalicji przeciwko Dong Zhuo, czyli kiedy było więcej władców, ten co rządził Shu nie miał nawet ziemi, ten co rządził Wei miał… Czytaj więcej »

Kalimdor
Użytkownik

Będzie magia i latające jednostki? Może coś na wodzie?

ShiElf
Użytkownik

A ja się cisze że biorą na cel chiny. Mam tylko małą nadzieję że będzie możliwość grania jako wasal jednego z wielkich władców. I jako cel nie będzie samotna dominacja, ale zapewnienie władzy swojemu władcy, przy okazji zapewniając swojemu rodowi dobrobyt. Granie wielkim władcom który samotnie siedzi na szczycie i nie daj boże na start mieć w posiadaniu 100 miast i 10 armii nie jest tym co mnie kręci.

Popularne wpisy

Popularne Gry