Nowy Świat - polski krótkometrażowy film w klimacie Fallout

Nowy Świat - polski krótkometrażowy film w klimacie Fallout
26.07.2010 13:33
Nowy Świat - polski krótkometrażowy film w klimacie Fallout
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Wakacje można spędzać na wiele sposobów, ale idę o zakład, że większość z nas marzy o byczeniu się na plaży z lodowatym drinkiem z palemką w dłoni. Nic w tym zdrożnego, w końcu po to jest ten okres. Niektórzy jednak wolą wykorzystać czas wolny od szkoły bardziej kreatywnie. Jakub Szczygielski i jego koledzy postanowili na przykład nakręcić krótkometrażowy film, inspirowany atmosferą serii Fallout.

Zdjęcia trwały 7 dni, a budżet Nowego Świata wyniósł zaledwie kilkadziesiąt złotych więc nie spodziewajcie się oszałamiających efektów. Dla mnie produkcja Jakuba i jego znajomych to dowód, że dla chcącego nic trudnego.

Telewizja Strych - Nowy Świat (postapo w klimacie i świecie fallouta 3) cz. 1

Oryginalność. No właśnie! Postanowiłem odbiec od ustalonych kanonów w amatorskich filmach postapo. Na wstępie odrzuciłem więc strzelaniny, przeklinanie, grupy najemników oraz bloki z graffiti. Umieściłem za to w planie atmosferę używania prostych sprzętów, podkreślenie scen odpowiednią muzyką, oraz nacisk na wątek psychologiczno-romantyczny. Tym, czego najbardziej należy żałować jest to, że nie powstał żaden pisany scenariusz. Jedyne co pisałem, to ujęcia i rodzaje planów nagrywanych w green screenie. Było to niezbędne, gdyż potem musiałem odpalić grę i nagrać ujęcia pod odpowiednim kątem. Do wad niewątpliwie należy też zaliczyć moją grę aktorską oraz złe oświetlenie green screena. Rzecz wyglądała tak, że postawiliśmy na naturę, tzn. na promienie słoneczne. Wiązało się to z cieniami i dlatego czasem aktorzy są "przezroczyści" (widać to zwłaszcza na wideo lepszej jakości). A może i wy macie w "szufladzie" jakieś swoje projekty, którymi chcielibyście się podzielić, ale póki co nie znaleźliście jeszcze odwagi. Śmiało!

Maciej Kowalik

327002385962981418
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)