Nowy prototyp Oculus Rifta - lepszy, wygodniejszy i z wbudowanymi słuchawkami

Nowy prototyp Oculus Rifta - lepszy, wygodniejszy i z wbudowanymi słuchawkami
marcindmjqtx

22.09.2014 12:30, aktual.: 05.01.2016 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minie jeszcze trochę czasu, zanim gogle wirtualnej rzeczywistości trafią do sprzedaży w sklepach. Na razie powstają kolejne prototypy. Właśnie zaprezentowano najnowszą wersję Oculus Rifta, gogli przejętych jakiś czas temu przez Facebooka za 2 miliardy dolarów.

Nowy prototyp nazywa się Crescent Bay. Jest lżejszy i wygodniejszy od poprzednich wersji urządzenia, ma także wbudowane słuchawki i zintegrowany system audio. W przyszłości twórcom gier udostępnione zostanie narzędzie Oculus Audio, które pozwoli na tworzenie trójwymiarowego dźwięku - wszystko po to, by gracz słysząc np. głos postaci, był w stanie dokładnie zlokalizować jej położenie w przestrzeni.

Crescent Bay śledzi ruchy głowy gracza w pełnych 360 stopniach i ma zupełnie nowy wyświetlacz. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy na razie nie tolerują wirtualnej rzeczywistości i reagują na nią np. nudnościami. Im lepszy bowiem obraz, tym organizm teoretycznie lepiej powinien go znosić. Sam mam średnio przyjemne wspomnienia z VR, ciekaw jestem, czy nowy prototyp Oculusa coś by w tej kwestii zmienił...

Oprócz nowego prototypu, Oculus ogłosił także partnerstwo z silnikiem Unity. OR stanie się jego oficjalną platformą, co oznacza, że tworzenie gier z myślą o tych goglach wirtualnej rzeczywistości będzie dużo prostsze, niż dotychczas.

[Źródło: Oculus]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)