Nowy Obcy będzie strzelaniną i nie powstanie w Creative Assembly

Nowy Obcy będzie strzelaniną i nie powstanie w Creative Assembly18.01.2018 10:24
Nowy Obcy będzie strzelaniną i nie powstanie w Creative Assembly
Maciej Kowalik

Fox chce znaczyć więcej na rynku gier, więc kupił sobie studio Cold Iron.

Plotki o drugiej części Obcego Izolacji ożywały za każdym razem, gdy Creative Assembly zatrudniało ludzi do nowego projektu. Ostatni raz studio musiało dementować je niecały rok temu. Kiedy to okazało się, że większość autorów klimatycznego thrillera nawet nie pracuje już w studiu.

325546247916369884

Przeskakujemy do teraźniejszości. Konkretnie do wczorajszego wieczora, kiedy to nowa gra na licencji Obcego została zapowiedziana. Nie będzie mieć nic wspólnego ani z Segą, ani z Izolacją. Odpowiadający za gry oddział wytwórni Fox - FoxNext Games najpierw kupił studio Cold Iron, a potem zlecił mu stworzenie strzelaniny. Na PC i konsole.

Ani FoxNext Games jako wydawca, ani Cold Iron jako developer nie mają powalającego dorobku. Pierwsza firma wyprodukowała i wydała Marvel Strike Force na mobilki. Cold Iron nie może podpisać się jeszcze pod żadnym wydanym tytułem. Studio powstało w 2015 roku, założone przez byłych pracowników studia Cryptic (speców od MMO), stopniowo rozrastając się do 20 osób. Obecnie znajdziemy tam ludzi, pracujących kiedyś m.in. przy Borderlands, Metroid Prime 3, Doomie czy BioShock Infinite.

I to póki co wszystko, co Fox rzucił fanom Ksenomorfów. Na kolejne detale trzeba poczekać. Choć wydaje się, że firma zamierza zagrać bezpiecznie i nie mieszać w kanonie. Akcja strzelaniny ma pozwolić graczom zwiedzić miejsca uniwersum, których jeszcze nie widzieliśmy. Fox ponoć chce wejść w gry na poważnie, ale pierwszy ruch wydaje się mocno zachowawczy. Pozostaje trzymać kciuki za oficjalny debiut Cold Iron. Kiedykolwiek miałby się on wydarzyć.

Maciej Kowalik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)