Nowy modułowy PC od Razera wygląda jak zestaw klocków

Nowy modułowy PC od Razera wygląda jak zestaw klocków

Nowy modułowy PC od Razera wygląda jak zestaw klocków
marcindmjqtx
08.01.2014 12:04, aktualizacja: 05.01.2016 15:50

I ma się go składać równie łatwo.

Wczoraj mieliśmy pokaz Steam Machines, pecetów do domu, a raczej do salonu - propozycji dla tych, którzy nie chcą sami składać komputera. Razer ma inny pomysł - pozwólmy ludziom składać komputer, tak by mogli wymieniać w nim części na nowsze. Ale uczyńmy to łatwym - każda część to osobny moduł, który wpina się do całości. Każda jest podpisana, a cena całości zależna jest od potrzeb. To na razie prototyp nazwany Project Christine.

Niestety wybór części ograniczony jest do tych zaprojektowanych do tego komputera. Razer ma nadzieję, że ich prototyp będzie wzorem dla innych marek. Zaprezentowanie go ma też być testem - ilu producentów byłoby zainteresowane produkcją części.

To nie jedyny ciekawy pomysł - Razer ma też propozycję dla tych, którzy nie chcą mieć przestarzałego sprzętu, a nie chcą sami dbać o kupowanie nowych części: abonament. Opłacać go można za np. komputer 1. klasy, 2. klasy, co przekładałoby się na moc sprzętu. W ramach opłaty Razer wymieniałby części na coraz to nowsze i zabierał stare.

Warto przypomnieć, że nie wszystkie prototypy trafiają do produkcji - tak było z malutkim przenośnym laptopem Razer Switchblade. Z niego została tylko klawiatura z wyświetlaczami, która potem trafiła do laptopa Blade.

Co ciekawe, Project Christine nie przekreśla innych planów Razera - jak powiedział serwisowi Polygon szef firmy, Min-Liang Tan:

Jesteśmy zdecydowanie zafascynowani Steam Machines. A dobre rzeczy zajmują nieco czasu. Nie lubimy być poganiani. Czyżby więc miała się pojawić jeszcze jedna propozycja? Na pewno Razer nie składa broni jeśli chodzi o pomysły na ładny i łatwy w obsłudze PC dla graczy.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)