Nowy modułowy PC od Razera wygląda jak zestaw klocków

I ma się go składać równie łatwo.

Nowy modułowy PC od Razera wygląda jak zestaw klocków
marcindmjqtx

Wczoraj mieliśmy pokaz Steam Machines, pecetów do domu, a raczej do salonu - propozycji dla tych, którzy nie chcą sami składać komputera. Razer ma inny pomysł - pozwólmy ludziom składać komputer, tak by mogli wymieniać w nim części na nowsze. Ale uczyńmy to łatwym - każda część to osobny moduł, który wpina się do całości. Każda jest podpisana, a cena całości zależna jest od potrzeb. To na razie prototyp nazwany Project Christine.

Niestety wybór części ograniczony jest do tych zaprojektowanych do tego komputera. Razer ma nadzieję, że ich prototyp będzie wzorem dla innych marek. Zaprezentowanie go ma też być testem - ilu producentów byłoby zainteresowane produkcją części.

To nie jedyny ciekawy pomysł - Razer ma też propozycję dla tych, którzy nie chcą mieć przestarzałego sprzętu, a nie chcą sami dbać o kupowanie nowych części: abonament. Opłacać go można za np. komputer 1. klasy, 2. klasy, co przekładałoby się na moc sprzętu. W ramach opłaty Razer wymieniałby części na coraz to nowsze i zabierał stare.

Warto przypomnieć, że nie wszystkie prototypy trafiają do produkcji - tak było z malutkim przenośnym laptopem Razer Switchblade. Z niego została tylko klawiatura z wyświetlaczami, która potem trafiła do laptopa Blade.

Co ciekawe, Project Christine nie przekreśla innych planów Razera - jak powiedział serwisowi Polygon szef firmy, Min-Liang Tan:

Jesteśmy zdecydowanie zafascynowani Steam Machines. A dobre rzeczy zajmują nieco czasu. Nie lubimy być poganiani. Czyżby więc miała się pojawić jeszcze jedna propozycja? Na pewno Razer nie składa broni jeśli chodzi o pomysły na ładny i łatwy w obsłudze PC dla graczy.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.