Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Ubisoft Shanghai szuka głównego projektanta do prac nad nową odsłoną Heroes of Might & Magic na PS3, 360, PC i Maca. Wygląda na to, że prace nad tytułem się już rozpoczęły, co wywnioskować można po koszulce Romaina de Wauberta z Ubisoftu, którą założył podczas wywiadu dotyczącego Might & Magic: Clash of Heroes na Nintendo DS dla niemieckiego serwisu PlanetDS.

bETEURAR

Koszulka mówi chyba sama za siebie. Osobiście wątpię, aby jakakolwiek kolejna gra z serii dorównała legendarnej części trzeciej, aczkolwiek zapewne i tak z chęcią zagram w nowy tytuł. Mam tylko nadzieję, że wieloplatformowość nie skłoni twórców do zbytniego uproszczenia rozgrywki w celu trafienia do jak najszerszej publiczności.

Oprócz tego w wywiadzie dowiedzieliśmy się też trochę o samym Clash of Heroes na DS. Jeśli chodzi o mnie, mangowa stylistyka nieszczególnie pasuje do świata M&M, ale na ile dobra będzie sama gra, czas pokaże. Według Erwana le Bretona, część strategiczna jest bliższa Heroes V niż może się wydawać na piewszy rzut oka. Oprócz tego gra ma elementy klasycznego RPGa oraz gier typu Puzzle Quest. Gra dzieje się w świecie Ashan, znanym już z Heroes V i Dark Messiah of Might & Magic. Jest też powiązana fabularnie z kampanię Heroes V (i zapewne również z przyszłą szóstą częścią). Pojawią się w niej postacie, które tam były jedynie wzmiankowane.

Wbrew niektórym spekulacjom, Ubisoft nie planuje wydania żadnego z przyszłych produktów Might & Magic wyłącznie poprzez platformy dystrybucji cyfrowej. Choć może ona być dodatkiem, to jednak podstawowym sposobem sprzedaży pozostaną pudełka na półkach sklepowych.

bETEURAT

[via PlanetDS]

327121740939876394
Komentarze (0)
bETEURBP