Nowy Fallout jako gra free-to-play? Bethesda szuka człowieka z doświadczeniem w tym modelu biznesowym

Nowy Fallout jako gra free-to-play? Bethesda szuka człowieka z doświadczeniem w tym modelu biznesowym
Bartosz Stodolny

06.06.2017 18:58, aktual.: 07.06.2017 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do pracy przy „darmowym” tytule AAA.

Fallout Shelter okazał się dla Bethesdy i ZeniMaksu hitem. Tylko w dwa tygodnie po premierze gra zarobiła ponad 5 milionów dolarów, choć była dostępna jedynie na urządzeniach z iOS. Dziś swoją kryptę można budować też na Androidzie, Xboksie One i Steamie, a wszystko pokazało olbrzymi potencjał drzemiący w modelu biznesowym, jakim jest free-to-play. Można było zatem śmiało zakładać, że powstanie kolejnej tego typu gry jest tylko kwestią czasu.

Fallout Shelter – Quests and PC Version Now Available

Czasu, który właśnie nadszedł. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym przypadku będziemy mieli do czynienia z czymś więcej, niż prostym zapychaczem czasu na platformy mobilne. W ogłoszeniu o pracę na stronie ZeniMaksu czytamy:

Dalej dopisane jest, że mile widziane będzie doświadczenie z „modelami biznesowymi stosowanymi w grach online”. Zatem: AAA, freemium (czyli free-to-play) i online. To raczej wyklucza The Elder Scrolls VI, bo firma ma już Elder Scrolls Online. Poza ogłoszeniem nie ma żadnych innych informacji dotyczących tajemniczego projektu. Wiemy natomiast, że studio pracuje nad siedmioma dużymi projektami.

Jednym z nich jest Fallout 4 w VR, drugim Skyrim na Switcha. Możemy też spodziewać się zapowiedzi The Evil Within 2 i – zważywszy na sukces Fallout Shelter – czegoś mobilnego. Chodzą tez pogłoski o Wolfenstein: The New Collosus i tajemniczym projekcie pod nazwą Starfield, który zapewne jest jednym z dwóch nieznanych jeszcze tytułów „większych niż cokolwiek, co Bethesda dotychczas zrobiła”.

#BE3 2017 - Fun & Games in Bethesdaland!

Obraz

Bartosz Stodolny

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)