Nowe zaimki w The Sims 4. Powoli trafiają do polskiej wersji

The Sims 4
The Sims 4
Źródło zdjęć: © The Sims 4

27.02.2023 10:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

The Sims 4 pozwala graczom wybrać dowolne zaimki, jednak ta funkcja nie obejmuje języka polskiego. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce może to się zmienić.

The Sims 4 na brak zainteresowania nie może narzekać. Oddana społeczność graczy może liczyć na regularne aktualizacje, nową zawartość i funkcje. Jedną z nich jest wprowadzenie do gry zaimków (w tym niebinarnych).

W angielskiej wersji językowej jest to norma; gracze już od dłuższego czasu mogą wybierać konkretne zaimki, a Electronic Arts zapowiedziało, że zadba o wprowadzenie takiego rozwiązania do pozostałych wersji językowych. Wszystko wskazuje na to, że nie zapomniano o polskich graczach.

Zaimki już niedługo w polskiej wersji The Sims 4?

Serwis DOTsim przyjrzał się plikom gry The Sims 4. Okazuje się, że nowa aktualizacja szykuje grunt pod zaimki w polskiej wersji językowej. To pierwszy raz, kiedy pojawia się zapis nawiązujący do polskojęzycznych zaimków.

Zaimki mogą już niedługo trafić do polskiej wersji The Sims 4
Zaimki mogą już niedługo trafić do polskiej wersji The Sims 4© DOTsim | DOTsim

Należy podkreślić, że jest to całkiem nowy temat i w języku polskim nie występują oczywiste odpowiedniki angielskich zaimków. To dość problematyczna kwestia. Wśród propozycji znajdziemy neologizmy z powieści "Perfekcyjna niedoskonałość" Jacka Dukaja (chodzi o "onu / nienu"). Istnieje również wariant z końcówką x, czyli "onx" lub "jex". Jak to wszystko wyjdzie w praktyce? Czas pokaże. O ile faktycznie takie zaimki trafią do The Sims 4.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)