Nowe Xboksy z rekordem sprzedaży, ale Microsoft i tak nie chce podać liczb

Nowe Xboksy z rekordem sprzedaży, ale Microsoft i tak nie chce podać liczb

Xbox Series X
Xbox Series X
12.11.2020 18:23, aktualizacja: 02.03.2022 08:55

Phil Spencer twierdzi, że podawanie tradycyjnych wyników sprzedaży nie ma w dzisiejszych czasach sensu. I utrzymuje, że Microsoft nie zmieni podejścia - nawet jeżeli wyprzedzi Sony.

Phil Spencer stwierdził na Twitterze, że premiera Xboksa Series X i S była największą w historii konsol Microsoftu. W ciągu 24 godzin, jak pisze, sprzedano najwięcej konsol tej marki w największej liczbie krajów w historii. Nie podał jednak żadnych konkretnych liczb.

Co warte zaznaczenia, faktycznie wrażenie robi fragment o liczbie krajów. Nowe Xboksy były dostępne od razu w 37 regionach świata, w porównaniu do 13 dla Xboksa One.

Czy jednak poza tym stwierdzenie Spencera cokolwiek znaczy? Analityk Daniel Ahmad przypomina, że w przypadku Xboksa One mówiło się o milionie egzemplarzy na 13 rynkach po pierwszych 24 godzinach. Wygląda więc na to, że nowych Xboksów jest więcej - a to już niezłe osiągnięcie.

Spencer utrzymuje jednak, że konkretne liczby nie mają dla niego znaczenia. Powodem jest niejasna i trudna do porównania pomiędzy firmami sytuacja na rynku.

W ciągu ostatniego roku mieliśmy Google'a i Amazona, a tera Facebooka, ogłaszających wejście na rynek gier. Nie zamierzam konkurować z nimi na podstawie liczby Xboksów Series X, które sprzedaliśmy. Google nigdy nie powie, ile Chromecastów Pro sprzedali. Będą informowali tylko o tym, ilu graczy mają.

Powiedział.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)