Nowe szaty dema - w Splatoon 2 zagramy jeszcze w marcu

Nowe szaty dema - w Splatoon 2 zagramy jeszcze w marcu

Nowe szaty dema - w Splatoon 2 zagramy jeszcze w marcu
Patryk Fijałkowski
13.02.2017 11:32

Grę sprawdzimy w ramach krótkich testów.

W świecie, w którym w przeciągu ostatnich trzech tygodni mieliśmy betę For Honor, Nioha, Ghost Recon: Wildlands i Sniper Ghost Warrior 3, możemy chyba uznać, że wersje demo w pewien sposób wracają pod strzechy. I choć nie są to może płytki pełne próbek gier jak w czasach szarego, pięknego PlayStation, to wciąż miło mieć możliwość, nawet czasową, przekonania się, czy warto na coś wydawać pieniądze. A skoro dzięki temu jeszcze sama gra może tylko zyskać...

Dlatego cieszy ruch Nintendo w związku ze Splatoon 2, sequel doczeka się bowiem testów, podczas których wszyscy chętni będą mogli zagrać w build dostępny na różnych imprezach Nintendo. Gracze przetestują cztery bronie główne, wliczając w to świeżutkie Splat Dualies i przemodelowane Splat Roller i Splat Charger. Ci z was, którzy planują kupić Switcha w marcu, nie powinni jednak zacierać rąk na zarywanie nocy w weekend, bo demo pozwoli jedynie na... sześć godzinnych rozgrywek. Tak, niestety tylko tyle. Rozkład jazdy bety Splatoon 2 wygląda następująco:

24 marca (piątek):

  • 21:00 - 21:59

25 marca (sobota):

  • 05:00 - 05:59
  • 13:00 - 13:59
  • 21:00 - 21:59

26 marca (niedziela):

  • 05:00 - 05:59
  • 13:00 - 13:59

Splatoon 2 Global Testfire

Chętni w betę pograją zatem maksymalnie 6 godzin, zakładając, że będzie im się chciało nastawiać budzik na piątą rano. Nie jest to dużo czasu z grą, ale zdecydowanie lepsze to niż nic, szczególnie że Splatoon 2 nie ma jeszcze nawet daty premiery. Gra ma wyjść w drugim lub trzecim kwartale 2017. Najprawdopodobniej latem. No i całkiem możliwe, że do 24 marca gracze zdążą nie tylko przejść Breath of the Wild i niepozornego Bombermana, ale i setnie ubawić się* przy 1-2-Switch. A wtedy...

Beta Splatoon 2 będzie miłym urozmaiceniem, którego konsola zdecydowanie potrzebuje. Może więcej gier na Switcha powinno pójść za przykładem Splatoon i zaoferować swoje dema lub chociaż beta testy? Możliwość wcześniejszego zagrania w takie, dajmy na to, Super Mario Odyssey mogłaby zaintrygować wielu graczy. Może wtedy zmniejszyłoby się też wrażenie, że na Switchu wieje pustkami?

Fani gry powinni też zainteresować się przetłumaczonym wywiadem, który Famitsu przeprowadziło z producentem Splatoon 2, Hisashim Nogamim. Dowiadujemy się m.in., że gra wykorzysta funkcję konsoli HD Rumble i dobrodziejstwa aplikacji mobilnej znanej z pierwszej części.  Panowie wgłębiają się także w szczegóły mechaniki związane z broniami.

Patryk Fijałkowski

* che, che, che

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)