Nowe słuchawki Logitech G540 do konsol - rewolucji nie ma

Tym razem Logitech zamierza sięgnąć do portfeli graczy konsolowych. W jaki sposób? Dziś znany producent akcesoriów komputerowych zaprezentował nowe słuchawki przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników konsol.

marcindmjqtx

28.09.2010 | aktual.: 07.01.2016 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co stanowi o wyjątkowości Logitech G540? To zestaw słuchawkowy, wyposażony w nadajnik radiowy 2,4GHz, pozwalający na bezprzewodową pracę bez większych zakłóceń. Słuchawki łączą się ze źródłem dźwięku za pomocą dołączonej do nich stacji nadawczo-odbiorczej, uzbrojonej w kilka portów jack 3,5mm oraz RCA (popularne cinch'e). Można więc bez problemu podłączyć telewizor, konsolę, radio, komputer i cokolwiek innego, co posiada wyjście słuchawkowe. Dodatkowo, Logitech obiecuje, że do urządzenie można spiąć aż z trzema źródłami dźwięku jednocześnie.

Sterowanie głośnością oraz mikrofonem odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych bezpośrednio na muszlach słuchawek. Te zaś kryją dwa 40mm przetworniki, które według zapewnień producenta zapewniają "szczegółową reprodukcję dźwięku stereo".

Producent obiecuje także, że zestaw słuchawkowy może działać aż 10 godzin bez przerwy. Zasilany jest akumulatorem, który można ponownie naładować wykorzystując w tym celu stację nadawczą.

No cóż, wydaje się, że tym razem rewolucji w dziedzinie komputerowego/konsolowego audio raczej nie będzie. Logitech w znanej wszystkim graczom konstrukcji słuchawek G35 (z dźwiękiem w systemie 7.1) zamontował głośniki stereo (2.0) i dołączył radiowe łącze. Też dobrze. Szkoda tylko, że sugerowana cena G540 ma wynosić około 629 złotych. Dużo. Nawet jak na słuchawki bezprzewodowe. Słuchawki mają wejść do sprzedaży w Europie już w grudniu.

[via Logitech]

Łukasz Cichy

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościlogitechhardware
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.