Nowe PSP - PSP Go! chyba bardziej realne

Nowe PSP - PSP Go! chyba bardziej realne29.04.2009 10:50
Nowe PSP - PSP Go! chyba bardziej realne
marcindmjqtx

PSP, czyli przenośna konsola Sony sprzedaje się całkiem nieźle. Mimo to napęd UMD jest porażką i co do tego nie ma wątpliwości. Sam producent przecież coraz bardziej wchodzi w dystrybucję cyfrową. W związku z powyższym większośc zainteresowanych wyczekuje na nowy model, która od dawna istnieje już w sferze plotek. Tym razem kamyczek do ogródka dorzuca 1Up, które w swoim podcaście zaczęło już omawiac swoją nową konsolę, po czym po podłapaniu tematu przez m.in. Kotaku kontrowersyjny moment wycięto.

AKTUALIZACJA: W rozwinięciu oficjalny komentarz polskiego oddziału Sony.

W internecie jednak nic nie ginie i już także na 1Upie pojawiła się notka na temat PSP Go!, bo tak nazywac ma się nowa-stara konsola. Konkrety na jej temat? Porzucenie napędu UMD na rzecz wbudowanej pamięci (8GB lub 16GB) oraz byc może większy i zapewne rozsuwany ekran (na wzór tego, co widzicie powyżej). Sony szykuje podobno 100 gier w cyfrowej dystrubucji na premierę, która miałaby nastąpic we wrześniu w Japonii oraz w październiku-listopadzie w USA. Jednym z tytułów startowych ma byc nawet Gran Turismo Mobile, co pewnie samo w sobie już by skutecznie zrobiło nieco hałasu wokół konsoli. A czego ma nie byc? Dwóch gałek analogowych, niestety. Oficjalna zapowiedź ma nastąpic oczywiście na E3, ale nie zaszkodzi spytac już teraz Sony co o tym sądzą. Postaramy się o ich komentarz w sprawie.

Cóż, zainteresowani zaskoczeni pewnie nie są, ja cieszę się niesamowicie już z samego faktu, że zbliża się moment nabycia nowego gadżetu. Ukazanie się pierwszej konsoli w pełni uzależnionej od cyfrowej dystrybucji to krok odważny, ale ktoś musi byc pierwszy i nie mam nic przeciwko, aby było to Sony. Czy udany eksperyment tego rodzaju pociągnie za sobą konsole stacjonarne pozbawione napędów CD/DVD/Blu-ray czy jakichkolwiek innych, poza twardymi dyskami? Ta wizja wydaje się, z punktu widzenia kolekcjonera, przerażająca. Wobec czego nie życzę zrealizowania jej ani sobie, ani Wam.

AKTUALIZACJA: Oficjalny komentarz Sony brzmi:

Nie komentujemy plotek i spekulacji.Szok.

326853205122640151
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)