Nowe Call of Duty to Infinite Warfare. Dostępne będzie również w pakiecie z odświeżoną wersją Modern Warfare

Strona głównaNowe Call of Duty to Infinite Warfare. Dostępne będzie również w pakiecie z odświeżoną wersją Modern Warfare
27.04.2016 17:59
Nowe Call of Duty to Infinite Warfare. Dostępne będzie również w pakiecie z odświeżoną wersją Modern Warfare

Ile rodzajów działań wojennych możemy potrzebować na naszych pecetach i konsolach? Całe mnóstwo! Na szczęście Activision nie ustaje w ich dostarczaniu.

Wszystko zaczęło się od screenshota z cyfrowego sklepu Playstation, w którym najwyraźniej doszło do jakiejś chwilowej pomyłki. Wskazuje on na podtytuł następnej gry z serii Call of Duty – Infinite Warfare. Może to sugerować, że nowa odsłona zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami umiejscowiona będzie w całości w realiach science-fiction, może nie mówić totalnie nic. Być może potwierdza również, że nad grą pracuje Infinity Ward (i że pracownicy tego studia znają bardzo mało słów). Ale może również nie potwierdzać zupełnie niczego. Poza, oczywiście, samym tytułem.

325665061727385564

Ciekawostkę przynosi za to kolejne źródło. Tym razem w postaci pewnego użytkownika Reddita, który umieścił w serwisie zdjęcie karty zamówieniowej z amerykańskiego sklepu Target. Na niej zaś – również tytuł Call of Duty: Infinite Warfare i informacja o dodatkowej zawartości w wersji Legacy Edition. Ma nią być odświeżona wersja Call of Duty: Modern Warfare.

To o tyle intrygujące, że pierwsze Modern Warfare pozostaje jedynym chyba współczesnym Call of Duty z naprawdę wartą uwagi kampanią dla pojedynczego gracza. Tym samym jest również jedynym, które w ogóle warto odświeżać w tej postaci. Szczególnie, że w swoich czasach była to gra rewolucyjna, również w sposobie prowadzenia narracji. Na potwierdzenie warto tu wspomnieć choćby scenę z wybuchem nuklearnym, która na dobre zapisała się już w historii gier wideo i wywołała efekt, którego nie udało się już powtórzyć w kolejnych częściach.

CoD4: Modern Warfare - Nuke scene + Aftermath (1080p HD)

Z tych powodów był to tytuł powszechnie wychwalany za swoją kampanię single player, one również pozwoliły mu zdobyć niejedną nagrodę dla gry roku. Również coś, co teraz w przypadku tej serii może się wydawać nieosiągalne. Czy Activision sprzedając odświeżoną wersję Modern Warfare razem z nową odsłoną nie boją się porównań, które mogą wypaść negatywnie? A może jest tak pewne nowego „singla”? (a może ma to gdzieś, bo wie, że gra i tak się sprzeda).

Na tej samej karcie z Targeta pojawia się również informacja o planowanej dacie wydania Call of Duty: Infinite Warfare. Miałby to być 4 listopada 2016, co całkowicie zgadza się z dotychczasową polityką Activision.

325665061727778780

Pierwsze plotki o tym, że nowe Call of Duty miałoby uderzyć w klimaty sci-fi pojawiły się pod koniec marca. Dla serii zmiana realiów mogłaby się okazać dużym kopem do wprowadzenia jakichś istotnych zmian w rozgrywce, chociaż na to w jej wypadku ciężko już chyba liczyć. Ale kto wie – na pewno zaskoczenie byłoby w tym wypadku czymś bardzo miłym.

[Źródła: Charlie Intel, Eurogamer]

Dominik Gąska

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)