Nowa Zelda bardziej przyjazna graczowi

Strona głównaNowa Zelda bardziej przyjazna graczowi
17.05.2010 20:36
Nowa Zelda bardziej przyjazna graczowi
marcindmjqtx
marcindmjqtx

W rozmowie z niemieckim portalem Gamingmedia Shigeru Miyamoto stwierdził, że seria Legend of Zelda stała się zbyt skomplikowana i obiecuje, że najnowsza, zmierzająca na Wii odsłona będzie przystępniejsza i łatwiejsza w opanowaniu.

bEJOcPWt

Oto co powiedział guru z Nintendo:

Bardzo ważnym jest dla nas optymalizacja rozgrywki i ułatwienie sterowania. Robimy co możemy, aby sterowanie było bardziej przyjazne graczom, ponieważ Zelda stała się zbyt skomplikowana. Miyamoto opowiedział także o swoim planie, aby zaskoczyć graczy nowym tytułem z Linkiem oraz o tym, czym różni się praca nad nim w porównaniu do poprzednich gier:

Najważniejsze są dla nas dwie rzeczy: nie zawieść oczekiwań i zaskoczyć odbiorców. Nie  zdradzę jak zamierzamy to zrobić tym razem. Zazwyczaj najpierw tworzymy sekwencje wideo, które potem poszerzamy. Tym razem zaczęliśmy jednak od struktury gry, a dopiero potem zajęliśmy się sekwencjami. Tak więc cały proces jest odwrócony. Dlatego też do tej pory nie pokazywaliśmy wielu materiałów, sytuacja ta ulegnie zmianie im bliżej premiery. Ojciec Mario zdradził również, że tajemniczy obrazek, który możecie zobaczyć powyżej (tu jego większa wersja) nabierze dużego znaczenia po targach E3.

bEJOcPWv

Nie od dziś wiemy, że Nintendo stara się ułatwić graczom zadanie i pomóc "świeżakom" bezproblemowo wejść w świat elektronicznej rozrywki, pracując choćby nad systemem umieszczania solucji prosto w grze. Czy następna Zelda w jakiś sposób skorzysta z patentu, który zobaczymy w Super Mario Galaxy 2, w którym trudniejsze momenty gry mogą "przejść się" same bez pomocy gracza? A może Miyamoto, jak na wizjonera przystało planuje coś naprawdę oryginalnego. W najlepszym razie odpowiedzi na te pytanie poznamy w Los Angeles podczas E3.

[via CVG]

Piotr Bajda

326986064013645866
Udostępnij:
bEJOcPXr