Nowa konsola stacjonarna Nintendo z obrazem 3D?

Nowa konsola stacjonarna Nintendo z obrazem 3D?
marcindmjqtx

17.06.2010 19:31, aktual.: 06.01.2016 17:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nintendo, firma która długo nie mogła przekonać się do takiej nowinki technicznej jak zapis danych na płytach a obecnie do HD, nagle zaczęło wierzyć w nowe technologie. Prezes firmy, Satoru Iwata, najwyraźniej tak rozochocił się możliwościami nowej konsoli przenośnej 3DS, że zapowiada iż kolejny stacjonarny sprzęt Nintendo też postawi na 3D.

Wbrew pozorom, słowa te nie znaczą, że stanie się to wkrótce. Jak na razie Iwata podkreśla, że obraz w 3D traci na jakości, a nad wprowadzeniem nowej konsoli firma zacznie się zastanawiać dopiero wtedy, gdy w naszych domach znajdzie się ok. 30% telewizorów potrafiących wyświetlić taki obraz. Iwata podkreślił również, że przy 3D łatwiej w grach sterować, co pewnie oznacza, że nowa konsola dalej będzie stawiać na kontrolery ruchu. Samym obrazem 3D Nintendo ma się ponoć interesować już od 15 lat. Jeśli przypomnimy sobie nieudany wynalazek jakim był Virtual Boy, to faktycznie, firma od dawna eksperymentowała z obrazem stereoskopowym.

Ciekawe tylko jak w konsoli stacjonarnej Nintendo chce obejść konieczność noszenia okularów do 3D. Wszak całkiem niedawno Iwata mocno to krytykował.

Marcin Lewandowski

[via Adriasang]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)