Nowa gra z gatunku jRPG zapowiedziana na PS3

Nowa gra z gatunku jRPG zapowiedziana na PS3
07.05.2009 11:07
Nowa gra z gatunku jRPG zapowiedziana na PS3
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Najnowszy numer Famitsu zdradza nam, że Nippon Ichi Software wyda tworzoną przez Idea Factory grę jRPG. Trinity Universe wygląda nad wyraz kolorowo, zmierza na PS3, a premiera planowana jest na sierpień. Niestety nie mogę rozczytać się z krzaczków, więc na ratunek musiał mi przyjść tap-chan, który odkrył dodatkowo, że:

  • Przy projekcie współpracować będzie również Gust.
  • Gra podzielona będzie na dwa segmenty, w jednym zagramy boginią "Riiserial", a w drugiej części będziemy mieli okazję wcielić się w rolę Kanaty, "psiej czarownicy".
  • W grze pojawi się mapa świata, po której krążyć będą "dryfujące ciała", dzięki nim przeniesiemy się do scenek lub do lochów.
  • W tych drugich akcja przedstawiana jest w 3D, a naszym celem jest odnalezienie "pola grawitacyjnego" i  zniszczenie go. Gdy nam się uda, to musimy w wyznaczonym czasie uciec z lochów, a za sukces otrzymamy rzadkie przedmioty. W innym wypadku spędzamy czas na kłótniach i rozmowach z innymi bohaterami, aż do czasu uratowania przez kosmitów.
  • Walka podzielona jest na dwie fazy: ataku i obrony. W tej pierwszej ma się ograniczony czas na działanie i punkty akcji. W grze będzie dostępny system różnorakich combosów, ale trzeba uważam, ponieważ wraz z czasem maleją Wasze punkty akcji. W walce będzie można przełączać się pomiędzy postaciami.
  • Przedmioty zdobyte w lochach będą pozwalać bogini na dozbrojenie się, a czarownicy na tworzenie nowych stworów. 
  • W grze będzie występował system AAA, czyli uwaga - active animation adventure. Oznacza to, że jak postać będzie pojawiać się w rozmowach to będzie animowana, będzie ruszać oczami, klatką piersiową i takie tam. Taka nowość!

No i kto powiedział, że japońskie RPGi nie są innowacyjne! Kosmici, lochy, psie czarownice i ten system AAA, ja jestem kupiony, zresztą tap-chan również.

PS Tytuł ukończony jest obecnie w ponad 60%.

327262953860911929
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)