Nowa gra wydawcy Lamplight City - LUNA the Shadow Dust

Strona głównaNowa gra wydawcy Lamplight City - LUNA the Shadow Dust
02.04.2019 12:42
Nowa gra wydawcy Lamplight City - LUNA the Shadow Dust
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Indie bez słów.

bEDcVmEl

Application Systems Heidelberg to wydawca, któremu osobiście bardzo ufam. Rok temu wypuścił dwie świetne gry przygodowe, z których jedna nawet załapała się do naszego zestawienia "30 najlepszych gier 2018 roku według redakcji Polygamii", w którym trafiła na miejsce 24. Mowa o Lamplight City, detektywistycznej grze przygodowej, z ciekawą mechaniką rozwiązywania spraw.

Nowy tytuł zapowiedziany przez Application Systems Heidelberg jest debiutanckim projektem Lantern Studio. Gra parę lat temu z sukcesem zakończyła kampanię na Kickstarterze i teraz zbliża się data jej premiery. W związku z tym - zwiastun:

LUNA The Shadow Dust Reveal Trailer

Czuję, że tu się będą działy piękne rzeczy. I ten kot o złym spojrzeniu w 1:07 zwiastuna wygląda bardzo zachęcająco. LUNA: The Shadow Dust będzie, oczywiście, klasyczną przygodówką Point & Click, w której nic nie będzie opowiedziane za pomocą znanego nam języka - historię poznamy dzięki animacjom. Co nietypowe w grach tego typu, dostaniemy do kontroli dwie postacie, chłopaczka i jakiegoś stworka, który wygląda jak mieszkaniec jednej z animacji studia Ghibli. Takie rozwiązanie ma w zamyśle twórców podwyższyć poziom trudności poprzez zwiększenie możliwości rozwiązania zagadek.

bEDcVmEn

Niedługo na stronie studia będzie dostępne demo. Póki co można odsłuchać fragment ścieżki dźwiękowej. Daje przedsmak tego, co nas czeka w LUNIE. Full indie.

325381677705082844
bEDcVmFj