Nowa gra wydawcy Lamplight City - LUNA the Shadow Dust

Nowa gra wydawcy Lamplight City - LUNA the Shadow Dust

Nowa gra wydawcy Lamplight City - LUNA the Shadow Dust
Joanna Pamięta - Borkowska
02.04.2019 12:42

Indie bez słów.

Application Systems Heidelberg to wydawca, któremu osobiście bardzo ufam. Rok temu wypuścił dwie świetne gry przygodowe, z których jedna nawet załapała się do naszego zestawienia "30 najlepszych gier 2018 roku według redakcji Polygamii", w którym trafiła na miejsce 24. Mowa o Lamplight City, detektywistycznej grze przygodowej, z ciekawą mechaniką rozwiązywania spraw.

Nowy tytuł zapowiedziany przez Application Systems Heidelberg jest debiutanckim projektem Lantern Studio. Gra parę lat temu z sukcesem zakończyła kampanię na Kickstarterze i teraz zbliża się data jej premiery. W związku z tym - zwiastun:

LUNA The Shadow Dust Reveal Trailer

Czuję, że tu się będą działy piękne rzeczy. I ten kot o złym spojrzeniu w 1:07 zwiastuna wygląda bardzo zachęcająco. LUNA: The Shadow Dust będzie, oczywiście, klasyczną przygodówką Point & Click, w której nic nie będzie opowiedziane za pomocą znanego nam języka - historię poznamy dzięki animacjom. Co nietypowe w grach tego typu, dostaniemy do kontroli dwie postacie, chłopaczka i jakiegoś stworka, który wygląda jak mieszkaniec jednej z animacji studia Ghibli. Takie rozwiązanie ma w zamyśle twórców podwyższyć poziom trudności poprzez zwiększenie możliwości rozwiązania zagadek.

Niedługo na stronie studia będzie dostępne demo. Póki co można odsłuchać fragment ścieżki dźwiękowej. Daje przedsmak tego, co nas czeka w LUNIE. Full indie.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)