Nowa gra Rona Gilberta? Jej skrócony tytuł to SSITVTDTUSS:AMMTPRPG

Strona głównaNowa gra Rona Gilberta? Jej skrócony tytuł to SSITVTDTUSS:AMMTPRPG
20.03.2013 09:39
Nowa gra Rona Gilberta? Jej skrócony tytuł to SSITVTDTUSS:AMMTPRPG
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Gilbert pożegnał się z Double Fine (czego Tim Schafer wciąż nie może odżałować) i ruszył swoją drogą. Ta prowadzi go do sprawdzonych pomysłów. Nie, SSITVTDTUSS:AMMTPRPG nie będzie przygodówką.

Gilbert tworzy Scurvy Scallywags in The Voyage to Discover the Ultimate Sea Shanty: A Musical Match-3 Pirate RPG z myślą o iPhonie i iPadzie, ale nie wyklucza wersji na Androida. Gra będzie... kolejną wariacją na temat łączenia ze sobą trzech kolorowych klocków w linii.

Podobnie, jak miało to miejsce w Puzzle Quest, w nowej grze Gilberta łączenie klocków będzie obudowane RPG-ową otoczką, dodającą rozgrywce głębi, której próżno szukać w Bejeweled czy podobnych grach. Ponoć pomysł został już przetestowany kilka lat temu, ale Gilbert nie znalazł wydawcy, bo wszyscy twierdzili, że nikt nie będzie chciał grać w taką hybrydę. Dziś jesteśmy mądrzejsi o sukces Puzzle Quest.

Nowinką będzie fakt, że główny bohater (pirat) pojawi się na planszy. W Bejeweled miejsce klejnotów, które zniknały, zajmowały kolejne, spadające z góry. W Scurvy Scallywags, nowe elementy mogą wjeżdżać na planszę z dowolnej strony. Zależeć to będzie od kierunku, w który przesunęliśmy ostatni klocek. Dzięki temu możliwe będzie pośrednie poruszanie bohaterem tak, by mógł dotrzeć do przeciwników i zatopić w nich ostrze. Ot, kolejny smaczek i urozmaicenie dobrze znanej zabawy.

Gra trafi do App Store za kilka miesięcy.

źródło: Grumpy Gamer

Maciej Kowalik

327117780325849130
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)