Nowa gra Kojimy na wyłączność tylko na konsolach

Nowa gra Kojimy na wyłączność tylko na konsolach

Nowa gra Kojimy na wyłączność tylko na konsolach
Maciej Kowalik
16.12.2015 14:04, aktualizacja: 21.01.2016 12:56

Studio Kojima Productions nie zostanie częścią Sony Worldwide Studios. Co jeszcze wiemy o nowym przedsięwzięciu ojca serii Metal Gear?

Po porannym filmiku czas na kilka konkretów. Ale dosłownie kilka, bo opublikowana w sieci lista pytań i odpowiedzi wiele nie wyjaśnia.

Dowiadujemy się z niej, że Kojima Productions pozostaje niezależne i nie należy do Sony. Firma ta nie zamierza też inwestować w studio. Pierwsza gra Kojima Productions nie trafi na Xboksa One ani Wii U. Na konsolach wyłączność ma PS4, ale... posiadacze PC też zagrają. Nie wiemy jeszcze jak długo po konsolowcach.

Co to będzie za gra? "Coś nowego" i na pewno nie nowy Silent Hill, bo ta marka należy do Konami. Ale tu można się na chwilę zatrzymać. Dziwne, że pada akurat ten tytuł. Przecież każdy wie, że marką nie zarządza Kojima. Ale... P.T naprawdę spodobało się ludziom. Guillermo del Toro zarzekał się, że nie chce pracować nad nową grą, ale Norman Reedus wlewał w serca graczy trochę nadziei mówiąc po skasowaniu tamtego projektu "Wierzę w to, że we trzech możemy zrobić coś innego". Coś mi mówi, że panowie mają już plan. Nawet mimo tego, że na pytanie czy nowa gra Hideo będzie miała związek z serią Metal Gear pada równie bezpłciowa formułka o tym, że ta marka należy do Konami.

Oprócz tego, warto wynotować jeszcze, że wydawcą pierwszej gry Kojima Productions będzie Sony.

[źródło: Videogamer]

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)