Nowa gra Klei Entertainment przywraca wspomnienia dziecięcych zabaw

Nowa gra Klei Entertainment przywraca wspomnienia dziecięcych zabaw29.08.2016 19:00
Nowa gra Klei Entertainment przywraca wspomnienia dziecięcych zabaw

Twórcy Don't Starve i Invisible, Inc. pokazali trailer swojej nową gry. Hot Lava sprawi, że znów poczujecie się jak dzieci...

… przynajmniej jeżeli bawiliście się w „podłoga to lawa”, chociaż – kto się nie bawił (ja, ja się nie bawiłem, ale słyszałem, że to popularne).

Hot Lava będzie pierwszą grą Klei Entertainment, działającą na silniku 3D. Wygląda jednak na to, że przejście do tej formuły nie odebrało grze charakterystycznego stylu. Grafika jest mocno stylizowana. Nie brakuje też synthpopowego soundtracku w stylu lat 80. i nawiązania do kreskówek z tamtej epoki. Zobaczcie zresztą sami.

Hot Lava Gameplay Trailer

Chociaż początkowe etapy Hot Lava faktycznie mogą przypominać dziecięcą zabawę (tyle tylko, że podłoga to tutaj naprawdę lawa), później robi się już nieco bardziej zwariowanie. Na nudę zapewne nie będzie co narzekać.

Pojawia się tylko jedna wątpliwość – pod względem rozgrywki wygląda to po prostu na platformówkę w 3D, co prawie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Takie Mirror's Edge, tylko bardziej na luzie, ale widać, że i tutaj liczyć się będzie prędkość i szybkie reagowanie na pojawiające się przeszkody. Czy to wystarczy?

Klei Entertainment dało się już jednak poznać jako studio pełne oryginalnych pomysłów. Ich wcześniejszym grom udawało się wykraczać poza sztywne gatunkowe ramy, można się więc spodziewać, że i Hot Lava czymś nas jeszcze zaskoczy, a nie będzie jedynie realizacją znanego i przetestowanego już gruntownie projektu.

Hot Lava została zapowiedziana jeszcze w kwietniu tego roku, ale od tego czasu twórcy nie mówili o niej zbyt wiele. Teraz zaś poza zaprezentowaniem trailera zapraszają do udziału w beta testach gry. Jeżeli jesteście zainteresowani, zarejestrować można się pod tym adresem. Planowana data wydania pełnej wersji nie jest jeszcze znana.

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)