Nowa gra Johna Romero nie jest tym, czego można by się spodziewać

Nowa gra Johna Romero nie jest tym, czego można by się spodziewać

Nowa gra Johna Romero nie jest tym, czego można by się spodziewać
17.02.2017 18:10

Legenda branży powraca z grą, którą stworzył razem ze swoim 12-letnim synem.

Chociaż gwiazda Johna Romero, mówiąc delikatnie, nie świeci już tak jak dawniej, to współtwórca Dooma wciąż aktywnie działa w świecie gier. Pracuje aktualnie nad nową strzelanką w klasycznym stylu, znalazł też czas by stworzyć niewielki projekt razem ze swoim synem. Gunman Taco Truck to gra dostępna na iOS-ie, Androidzie (za darmo) i Steamie (za 12 euro).

Można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na temat premiery gry.

Gunman Taco Truck

Akcja Gunman Taco Truck toczy się w postapokaliptycznym świecie. Jej bohaterem jest ostatni żyjący Meksykanin, który - jak to na Meksykanina najwyraźniej przystało - zarabia na życie sprzedając taco.

Gra podzielona jest na dwie odrębne sekcje. W pierwszej gracz przemierza świat gry w taco-food-trucku, ostrzeliwując się przed zagrożeniami i zbierając potrzebne mu surowce. W drugiej przyrządza swoją sztandarową potrawę i serwuje ją klientom. Tutaj zarabia pieniądze potrzebne mu do przeżycia i kontynuowania działalności.

Twórcy gry twierdzą, że Donovan jest nie tylko autorem pomysłu, ale też miał aktywny udział w procesie powstawania gry. Na jej liście płac przedstawiony jest jako projektant i programista.

Miło, szczególnie że na komórkach za darmo. Cena steamowa wydaje się z kolei mocno przesadzona, ale hej - dzieci legendarnych twórców gier też muszą za coś żyć.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)