Nowa gra Johna Romero nie jest tym, czego można by się spodziewać

Strona głównaNowa gra Johna Romero nie jest tym, czego można by się spodziewać
17.02.2017 18:10
Nowa gra Johna Romero nie jest tym, czego można by się spodziewać

Legenda branży powraca z grą, którą stworzył razem ze swoim 12-letnim synem.

Chociaż gwiazda Johna Romero, mówiąc delikatnie, nie świeci już tak jak dawniej, to współtwórca Dooma wciąż aktywnie działa w świecie gier. Pracuje aktualnie nad nową strzelanką w klasycznym stylu, znalazł też czas by stworzyć niewielki projekt razem ze swoim synem. Gunman Taco Truck to gra dostępna na iOS-ie, Androidzie (za darmo) i Steamie (za 12 euro).

Można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na temat premiery gry.

Gunman Taco Truck

Akcja Gunman Taco Truck toczy się w postapokaliptycznym świecie. Jej bohaterem jest ostatni żyjący Meksykanin, który - jak to na Meksykanina najwyraźniej przystało - zarabia na życie sprzedając taco.

Gra podzielona jest na dwie odrębne sekcje. W pierwszej gracz przemierza świat gry w taco-food-trucku, ostrzeliwując się przed zagrożeniami i zbierając potrzebne mu surowce. W drugiej przyrządza swoją sztandarową potrawę i serwuje ją klientom. Tutaj zarabia pieniądze potrzebne mu do przeżycia i kontynuowania działalności.

Twórcy gry twierdzą, że Donovan jest nie tylko autorem pomysłu, ale też miał aktywny udział w procesie powstawania gry. Na jej liście płac przedstawiony jest jako projektant i programista.

Miło, szczególnie że na komórkach za darmo. Cena steamowa wydaje się z kolei mocno przesadzona, ale hej - dzieci legendarnych twórców gier też muszą za coś żyć.

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)