Nowa gra Bungie ukaże się tylko na Xboksie?

Nowa gra Bungie ukaże się tylko na Xboksie?22.05.2012 09:24
Nowa gra Bungie ukaże się tylko na Xboksie?
marcindmjqtx

Kiedy studio Bungie odeszło od tworzenia serii Halo i podpisało umowę z Activision, wydawało się, że teraz będzie tworzyć gry multiplatformowe - skoro nie jest już związane z Microsoftem... Okazuje się jednak, że tak wcale nie musi być.

LA Times udało się dotrzeć do oryginalnej umowy, jaką podpisano między Activision a Bungie. Wynika z niej, że strzelanka o nazwie kodowej "Destiny" ma ukazywać się co roku, poczynając od roku 2013. Kontrakt mówi o czterech tytułach z tej serii oraz o czterech dodatkach do nich, które miałyby się zacząć ukazywać w roku 2014.

Co najciekawsze, z umowy wynika, że pierwsza gra z serii ma być przeznaczona tylko na konsole Microsoftu: Xboksa 360 i jego następcę. Dopiero późniejsze tytuły mają być multiplatformowe - w grę wchodzi nie tylko PlayStation 3 (i jego następca), ale także PC.

Oczywiście od czasu oryginalnej umowy sporo mogło się zmienić między Bungie a Activision. Być może Destiny ukaże się jednak na wielu platformach. O tym przekonamy się jednak dopiero w przyszłości.

[via shacknews]

Tomasz Kutera

326923968869586986
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)