Nowa generacja pręży muskuły. Unreal Engine 5 robi wrażenie

Chcieliśmy gier, dostaliśmy technologiczne demo

Nowa generacja pręży muskuły. Unreal Engine 5 robi wrażenie

Unreal Engine 5 Revealed! | Next-Gen Real-Time Demo Running on PlayStation 5

Demo powstawało od września 2019 r. do marca. Stworzyło je ok. 20 osób. Nad prezentacją możliwości silnika unoszą się duchy serii Assassin's Creed i Tomb Raider, pomieszane z Horizon: Zero Dawn. Całość wygląda przepięknie i aż chciałoby się w to zagrać.

Z początkiem 2021 r. silnik graficzny będzie dostępny we wczesnej wersji. Pełną paletę jego możliwości twórcy poznają dopiero pod koniec przyszłego roku. Co ciekawe, UE5 został przygotowany nie tylko na nową generację konsol, ale również obecną, a nawet na pecety oraz urządzenia mobilne.

Grafika mówi sama za siebie. A firma Epic zawsze przesuwała granice to co w grach możliwe- mówi Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic w rozmowie z serwisem Verge. - Naszym celem nie jest po prostu udostępnienie większej liczby funkcji programistom. Najtrudniejszym obecnie problemem w tworzeniu gier jest tworzenie gier wysokiej jakości, które wymagają ogromnego czasu i kosztów. Dlatego chcemy, aby życie programistów było łatwiejsze i bardziej produktywne - dodaje.

W tej samej rozmowie Sweeney uchyla rąbka tajemnicy owianej Playstation 5. Jego zdaniem Sony „wykonało niesamowitą robotę tworząc system”, a architektura pamięci masowej „znacznie wyprzedza wszystko, co można kupić na peceta za dowolną kwotę”. Tłumaczy również, że połączenie PS5 i UE5 umożliwi „tworzenie gigantycznych światów o wysokim poziomie”.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościepic gamesps5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.