Nowa generacja = nowe ceny gier? Jeden z wydawców już je podniósł

Nowa generacja = nowe ceny gier? Jeden z wydawców już je podniósł
03.07.2020 15:43
Nowa generacja = nowe ceny gier? Jeden z wydawców już je podniósł

Chodzi o 2K i nowe NBA. Inni również o tym myślą

Gry na PlayStation 5 i Xbox Series X mogą być droższe niż dotychczas. 2K Games ogłosiło właśnie, że nadchodzące NBA 2K21 na konsole nowej generacji będzie kosztować 70 dolarów amerykańskich. Dotychczas gry na konsole kosztowały 60 dolarów. Co ciekawe, inni wydawcy również rozważają podobne posunięcie.

Podwyższenie ceny NBA 2K21 o 10 dolarów przez 2K Games może zwiastować szerszy trend. Firma analityczna IDG (specjalizująca się w rynku gier wideo), w tym samym czasie, ujawniła, iż inni wydawcy również rozważają podwyższenie cen wybranych tytułów/serii na PS5 i Xbox Series X.

Co jest tego powodem? Oczywiście rosnące koszty produkcji, które od roku 2005/6 zwiększyły się nawet do 200-300 procent - w zależności od marki/tytułu.

Ostatnim razem ogólnorynkowa podwyżka cen gier konsolowych nastąpiła przy przeskoku do siódmej generacji konsol, czyli m.in. Xbox 360 i PS3 (z 49,99 dol. do 59,99 dol.).

NBA 2K21 - Everything is Dame Official Trailer

Dyrektor IDG, Yoshio Osaki, wyjawił, że w tym czasie ceny filmów (bilety do kina - 39 proc.), abonamentów VOD (100 proc.) czy telewizji kablowej (105 proc.) wzrosły znacznie podczas gdy ceny gier pozostały na tym samym pułapie.

Zdaniem Osakiego, ten wzrost ceny i tak nie zamortyzuje rosnących kosztów produkcji, ale sprawi, że cena będzie bliższa "adekwatnego poziomu".

Firma IDG uważa, że nie każdy tytuł jednak powinien być objęty podwyżką. Jeśli 70 dolarów stanie się nową normą, będzie to idealny moment, aby przewartościować rolę abonamentów w stylu Xbox Game Pass czy EA Access.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)