Notch: "EA niszczy świat gier"

Notch: "EA niszczy świat gier"

Notch: "EA niszczy świat gier"
marcindmjqtx
04.05.2012 13:48, aktualizacja: 05.01.2016 16:47

Każdy ma gorszy dzień. Wczoraj miał go chyba Markus 'Notch' Persson, twórca Minecrafta i założyciel Mojang.

Dlaczego? Wydaje się, że opublikował na Twitterze wypowiedź, której nie przemyślał do końca, a potem musiał się z niej wycofywać. Postanowił bowiem skomentować fakt wypuszczenia przez Electronic Arts na Steamie "paczki gier niezależnych" (pisaliśmy o tym tutaj). Napisał tak:

EA wypuszcza "paczkę gier niezależnych"? To nie tak działa, EA. Banda cynicznych drani - przestańcie niszczyć wszystko wokół siebie. Potem dodał jeszcze, że nie uważa, by Mojang było "indie" oraz:

Gry niezależne ratują świat gier. EA go metodycznie niszczy. Cóż, jak jestem ogromnym fanem tzw. gier niezależnych, Notch chyba trochę przesadził. Ale to tak na marginesie.

Bardzo szybko jego wypowiedź podchwyciły rozmaite portale growe. To zdenerwowało twórcę Minecrafta, który stwierdził, że "wpisy na Twitterze to nie publiczne wypowiedzi" oraz, że "nie jest to miejsce, z którego bierze się newsy".

Cóż, jeżeli twórca jednej z największych i najważniejszych gier ostatnich lat oskarża dużą firmę o niszczenie świata gier, to jednak coś znaczy. Wybacz, Notch. Ale rozumiem Cię - każdy może mieć gorszy dzień.

Wracając do tematu - czy myślicie, że wydające paczkę gier "niezależnych" EA faktycznie zachowuje się cynicznie?

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)