Notch chce zrobić grę inspirowaną serialem Firefly

Notch chce zrobić grę inspirowaną serialem Firefly
22.03.2012 17:09
Notch chce zrobić grę inspirowaną serialem Firefly
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Markus Persson, twórca Minecrafta przekazał dowodzenie swoim flagowym tytułem komu innemu, odpoczął trochę i nie spoczywa na laurach.

Jego nowy pomysł to handlowy symulator kosmiczny z otwartym światem. Coś jak Elite - bo od czasu tej gry nikt nie zrobił tego "właściwie".

(Notch skorygował to, co niektóre serwisy napisały wcześniej - nie twierdził, że Elite nie było zrobione właściwie - choć tak jego wypowiedź zabrzmiała.)

Do dyspozycji będziemy mieli postać, która znajduje się na statku kosmicznym. Notch chce, by spora część rozgrywki dotyczyła także zarządzania statkiem - przewiduje np. konieczność własnoręcznej naprawy awarii. Stąd porównanie do Firefly.

Gra ma powstawać podobnie jak Minecraft - twórca zacznie pracować nad nią sam, a gdy odczuje potrzebę, stworzy zespół dookoła niej. Będzie miała otwarty świat, więc nie musi być skończona, by ludzie mogli w nią grać.

W tej chwili Persson pracuje nad grą roguelike MiniTale. Projekt kosmiczny to jego plan na lato. Chociaż sam twierdzi, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, a jeśli ktoś podkradnie mu pomysł i zrobi to lepiej, nie będzie miał nic przeciwko. Chce po prostu zagrać w taką grę.

Paweł Kamiński

327167416222767146
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)