Norweska sieć sklepów wycofuje "realistyczne" gry ze swoich półek [Aktualizacja]

Na liście wycofanych są tytuły, na które powoływał się Anders Behring Breivik, World of Warcraft, Call of Duty, a także, m.in. polski Sniper: Ghost Warrior. Aktualizacja: inna sieć sklepów postąpiła podobnie

marcindmjqtx

30.07.2011 | aktual.: 06.01.2016 12:14

W świetle zamachów z 22 lipca, jedna z największych norweskich sieci sklepów, Coop, wycofało ze swoich półek ponad 50 produktów, nie tylko gier. Nie udało nam się dotrzeć do pełnej listy, jednakże wiadomo, że znalazły się na niej następujące tytuły:

  • Homefront
  • Call of Duty: Black Ops
  • Call of Duty: Modern Warfare 2
  • Call of Duty: World at War
  • Call of Duty 4: Modern Warfare
  • Sniper Ghost Warrior
  • Counter-Strike Source
  • World of Warcraft

Przedstawiciele firmy w komentarzu udzielonym mediów powiedzieli, że decyzja podyktowana jest szacunkiem dla dotkniętych tragedią, jednocześnie zastrzegając, że nie widzi bezpośredniego związku pomiędzy grami a zamachem - to pozostawiają "innym, bardziej uprawnionym".

Nie jest wiadomo czy i kiedy gry wrócą na sklepowe półki - firma ma się dwa razy zastanowić zanim się na to zdecyduje.

Gry zostały powiązane z zamachami w momencie w którym okazało się, że zamachowiec, Anders Behring Breivik, w swoim manifeście-poradniku napisał, że Call of Duty może służyć za program treningowy, a World of Warcraft jako przykrywka dla przygotowań do ataku.

Coop jest norweską siecią obejmującą około 1300 sklepów różnej wielkości, od osiedlowych sklepików spożywczych przez sklepy sportowe i narzędziowe po hipermarkety.

Aktualizacja: jak podaje Gazeta Wyborcza, "brutalne" gry z półek postanowiła również wycofać sieć Platekompaniet "największa norweska sieć sklepów zajmujących się sprzedażą płyt muzycznych, filmów i gier komputerowych".

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościworld of warcraftsniper ghost warrior
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.