Nintendo złożyło wniosek o patent na konsolę bez napędu optycznego

Nintendo złożyło wniosek o patent na konsolę bez napędu optycznego22.08.2015 17:00
Nintendo złożyło wniosek o patent na konsolę bez napędu optycznego
marcindmjqtx

Czy NX zmieni rynek w sposób, który zrobiło to Wii?

Na NeoGAF zawsze można liczyć. Rösti opublikował schemat konsoli, który znalazł się we wniosku o patent złożony przez Nintendo Co., Ltd 10 lutego w Amerykańskim Urzędzie Patentowym (USPTO). Światło dzienne ujrzał jednak dopiero 20 sierpnia.

Nintendo

Wspomniany schemat dotyczył konsoli bez napędu optycznego. Ujawnia on, że gry miałyby być przechowywane na dysku twardym konsoli, na który dostarczane byłyby poprzez łącze ADSL lub światłowód. Czyżby Nintendo zamierzało przyśpieszyć wprowadzanie całkowicie cyfrowej przyszłości? Słowa użyte w treści patentu mogą również świadczyć o możliwości uruchomienia przez "Big N" serwisu streamingowego.

Na szczęście konsola nie będzie całkowicie pozbawiona fizycznej komunikacji ze światem zewnętrznym. We wniosku znalazły się wzmianki o slocie, który da możliwość odczytywania danych z „urządzeń takich jak karty SD”.

Cały, ogromny wpis znajdziecie tutaj.

W czerwcu Nintendo oznajmiło, że celowo nie zamierza dzielić się żadnymi informacjami o swojej nowej konsoli, gdyż obawia się konkurencji mogącej podkraść ich pomysły.

[Źródło: NeoGAF & IGN]

Oskar Śniegowski

326917646174611735
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)