Nintendo zapowiada nowe modele swojej konsoli przenośnej: 3DS i 3DS XL

Nintendo zapowiada nowe modele swojej konsoli przenośnej: 3DS i 3DS XL

Nintendo zapowiada nowe modele swojej konsoli przenośnej: 3DS i 3DS XL
marcindmjqtx
29.08.2014 14:27, aktualizacja: 05.01.2016 15:30

Dodano NFC, drugą gałkę, dodatkowe przyciski i zmieniono nieco ekran. I szykuje się nowa wersja Xenoblade Chronicles tylko na tę konsolę.

Nowe wersje dwóch modeli bardzo popularnej konsoli zostały zapowiedziane w czasie zakończonego przed chwilą Nintendo Direct w Japonii.  Nazywają się po prostu New 3DS i New 3DS XL. Zmian jest kilka.

Najbardziej rzucającą się w oczy jest obecność drugiego circle pada (czyli gałki) po prawej stronie ekranu. Acz ten jest mniejszy i położony nieco wyżej, nad przyciskami.  Wzorowany jest na C-Sticku z Gamecube.

fot. fragmenty Nintendo Direct

Pojawiły się też nowe dodatkowe przyciski na górnej ściance konsoli (tzw. bumpery).

fot. fragmenty Nintendo Direct

Firma poprawiła też kąty widzenia ekranów, zwłaszcza dla 3D oraz górny ekran ma mieć mniej rozmyty obraz.

Dodano wsparcie dla standardu komunikacji NFC, które pozwoli konsoli współpracować z figurkami Amiibo. Zmieniono też położenie slota na kartidże, a karta pamięci to teraz MicroSD, a nie SD. Mniejszy 3DS będzie miał wymienne obudowy, a do każdego modelu będą nowe akcesoria - np. stacje ładowania. New 3DSa można dostać w kolorze białym i czarnym, a New 3DSa XL w kolorze metalicznym czarnym lub metalicznym niebieskim.

fot. fragmenty Nintendo Direct

Nowy 3DS dostanie też grę na wyłączność - w planach jest działająca tylko na nim nowa wersja Xenoblade Chronicles z Nintendo Wii. Pojawiła się sugestia, że konsola ma lepszy procesor.

Xenoblade Chronicles On The New 3DS - First Look

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Poniżej możecie zobaczyć Nintendo Direct choć tylko po japońsku - prezentacja nowych 3DSów zaczyna się w 15 minucie i 50 sekundzie:

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)