Nintendo wypowiada wojnę ROM-om

Nintendo wypowiada wojnę ROM-om

Nintendo wypowiada wojnę ROM-om
24.07.2018 17:14

Japońska firma wzięła na celownik dwie strony, oskarżając je o komercyjne piractwo.

Dwie strony internetowe, oferujące użytkownikom dostęp do tzw. ROM-ów - LoveROMS i LoveRETRO - musiały zawiesić swoją działalność (ROM-y to pliki zawierające dane gier, które pozwalają uruchamiać je na emulatorach). Wszystko z powodu nielegalnego rozpowszechniania gier z biblioteki Nintendo. Japończycy wytoczyli proces właścicielowi obu wspomnianych witryn - Jacobowi Mathiasowi i jego firmie Mathias Designs LLC.

Zaznacza firma. Podkreśla, że nie widzi w działalności Mathiasa nic hobbystycznego, zarzucając mu również zarabianie na treściach, do których nie ma praw.

Obraz

W związku z tym Nintendo żąda 150 tysięcy dolarów odszkodowania za każdą nielegalnie rozpowszechnianą grę i do 2 milionów za każde naruszenie znaku handlowego. Łącznie (przy ponad 140 grach i 40 znakach handlowych) suma oczekiwanego przez firmę odszkodowania może wynieść ponad 100 milionów dolarów.

Nintendo zażądało również zaprzestania działalności wspomnianych stron i przekazania ich domen pod kontrolę firmy. Wiemy już, że przynajmniej pierwsze z tych żądań zostało już spełnione - zarówno LoveROMS jak i LoveRETRO nie są już dostępne.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)