Nintendo, witamy w XXI wieku [online, technologia NFC]

Nintendo, witamy w XXI wieku [online, technologia NFC]27.01.2012 19:47
Nintendo, witamy w XXI wieku [online, technologia NFC]
marcindmjqtx

Lepiej późno niż wcale. Nintendo dzieli się informacjami na temat swoich pomysłów związanych z sieciowymi usługami oraz bardzo ciekawie zapowiadającą się technologią, którą zamierza wykorzystać w kontrolerze do Wii U.

Nintendo wchodzi wreszcie w XXI wiek, proponuje zupełnie nowe technologie, doganiając swoich konkurentów, ale po kolei.

Sieć Satoru Iwata potwierdził, że Nintendo zaoferuje posiadaczom 3DS-a i Wii U zupełnie nową formę usługi sieciowej. Nazywać się ona ma Nintendo Network i różnić się będzie od tego, co oferuje graczom zwykłe podłączenie konsol do sieci przez Wi-Fi. Chodzi przede wszystkim o kanał z pełnymi wersjami gier, które będzie można w ten sposób kupić. Firma skupi się na tym pomyśle na tyle, by oferować klientom atrakcyjne propozycje. Wprowadzenie tej usługi w dużym zakresie to jednak póki co pieśń przyszłości - głównie w przypadku konsoli 3DS. Firma musi po pierwsze porozmawiać z wydawcami gier, a po drugie spróbować w jakiś sposób rozwiązać problem pojemności kart SD w przenośnym sprzęcie. No chyba że jakaś mądra głowa postanowi nie zamieszczać w Wii U dysku i Nintendo ponownie pójdzie drogą kart pamięci. Warto nadmienić, że z Nintendo Network skorzysta już najprawdopodobniej mające ukazać się 16 lutego (Japonia) Theatrhythm Final Fantasy. Może wtedy zobaczymy, co takiego wymyślił japoński koncern. Jeśli jednak nie są to tylko wczesne plany, ale rozwinięty już pomysł, wiele wskazuje na to, że Wii U wystartuje już jako konsola przystosowana do tego typu rozwiązań sieciowych. A przekonuje do tego na przykład możliwość tworzenia indywidualnych kont na Wii U. Dzięki niej można będzie między innymi przenosić profile z konsoli do chmury.

Technologia NFC w kontrolerze Nintendo postanowiło zaimplementować w swoim przeznaczonym do Wii U tablecie dość ciekawą technologię - NFC (Near field communication). Niektórym znana ona będzie ze smartfonów - kontroler będzie mógł w ten sposób wchodzić w interakcję z obiektami wyposażonymi w tak zwane tagi NFC, za pomocą komunikacji radiowej. Przyda się to najprawdopodobniej w grach. Takie na przykład karty wyposażone w tagi NFC będzie można wykorzystać w elektronicznej rozgrywce, a to otwiera drogę zupełnie nowym pomysłom, rzadko spotykanym dotychczas w konsolowym światku. Na pewno pamiętacie Skylanders od Activision - kupuję się do nich specjalne figurki z tagami NFC, a za ich pomocą wkracza w zupełnie nowy wymiar rozrywki. Przypomnijmy sobie, jak to wyglądało.

Wii U zbliża się wielkimi krokami i pewnie większość pomysłów zostało już dawno "przyklepana" i wprowadzona do aktualnie dopracowywanego projektu sprzętu. A Wam czego brakuje w konsolach obecnej generacji i co chcielibyście zobaczyć w nowym sprzęcie Nintendo? Firma ma ten komfort, że w nową generację wejdzie jako pierwsza i będzie mogła wyznaczyć pewne standardy. O ile oczywiście w ogóle się na to zdecyduje. Przykład Wii pokazał, że potrzebny jest przede wszystkim jeden innowacyjny pomysł, a nie technologiczne rozwiązania zostawiające konkurencję z tyłu. Ale czy w ogóle może się to udać drugi raz?

Paweł Winiarski

327001707123403031
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)