Nintendo Switch ma po swojej stronie Briana Fargo. I nagrywanie wideo

Nintendo Switch ma po swojej stronie Briana Fargo. I nagrywanie wideo
19.10.2017 13:32
Nintendo Switch ma po swojej stronie Briana Fargo. I nagrywanie wideo
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

Konsola doczekała się obfitej aktualizacji 4.0.0.

Switch radzi sobie na rynku naprawdę dobrze, a za tydzień, gdy do sklepów trafi Super Mario Odyssey, będzie z pewnością tylko i wyłącznie lepiej. Sprzętem interesuje się wiele zewnętrznych studiów, a teraz dołączył do nich bardzo mocny zespół - inXile Entertainment. Wieści przekazał Brian Fargo na swoim twitterze, ogłaszając, że są w studiu fanami konsoli, a teraz stali się jej oficjalnymi deweloperami.

Na dalsze informacje będziemy musieli jeszcze poczekać. Obstawiacie port czegoś, co już wyszło czy switchową wersję nadchodzącego Wasteland 3 lub The Bard's Tale IV? Bo dokładanie kolejnego zupełnie nowego projektu mogłoby już być przesadą.

Tymczasem sam Switch doczekał się aktualizacji 4.0.0. Ta wprowadza ciekawe nowiny; po pierwsze możliwość nagrywania wideo, niestety ograniczoną do trzydziestu ostatnich sekund po przytrzymaniu przycisku Capture. Klip można od razu odpowiednio przyciąć i wstawić na Facebooka czy Twittera. Funkcja póki co dzieła tylko w kilku grach - The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe, ARMS i Splatoon 2. Wygląda na to, że uaktywnić ją musi deweloper danej gry.

Nintendo Switch - Video Capture

Drugą znaczącą nowinką jest możliwość przeniesienia profilu i zapisów na drugą konsolę. Dotąd użytkownik Switcha był przywiązany do jednego egzemplarza, teraz może przekazać swoje dane dalej. Nie jest to jednak przechowywanie ich w chmurze, tylko przeprowadzka na konkretny sprzęt.

Z mniejszych rzeczy: do eShopa dodano opcję zamówienia przedpremierowego, która pozwoli również na ściągnięcie wymaganych plików przed możliwością samego odpalenia gry. Pojawiły się też ikonki inspirowane Super Mario Odyssey i ogólne poprawki poprawiające wydajność systemu. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Patryk Fijałkowski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)