Nintendo Switch i plotek dzicz. Ale ze sprawdzonego źródła

Strona głównaNintendo Switch i plotek dzicz. Ale ze sprawdzonego źródła
29.12.2016 16:05
Nintendo Switch i plotek dzicz. Ale ze sprawdzonego źródła
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

Tak, Laura Kate Dale kontratakuje.

bEiNrbit

Nintendo musi jej nie lubić. Współtwórczyni portalu Let's Play Video Games na temat Switcha ma wyjątkowo dużo do powiedzenia. Sprawdziły się jej prognozy dotyczące pierwszego zwiastuna konsoli, potwierdziły się doniesienia o Seasons of Haven... Można więc raczej spokojnie zakładać, że Dale po prostu wie więcej niż inni. I jej plotki mają akurat spore prawdopodobieństwo wiarygodności.

YouTuber OBE1plays porozmawiał z dziennikarką przez Skype'a, co przyniosło sporo potencjalnych informacji na temat Nintendo Switch. Wiemy na przykład, że bateria przy maksymalnym obciążeniu trzyma około trzech godzin i że podłączona do ładowarki (z gniazdem USB) ładuje się szybko. Premierowe egzemplarze konsoli będą miały 32 GB pamięci z możliwością powiększenia tej przestrzeni kartą Micro SD do 128 GB. Sprzęt będzie wyposażony w Bluetooth.

NINTENDO SWITCH DISCUSSION WITH LAURA KATE DALE!!! EXCLUSIVE SWITCH LEAKS SHARED LIVE!!! | OBe1plays

Dowiedzieliśmy się też trochę o kontrolerach zwanych Joy-Conami. Lewy wyposażony będzie w przycisk nagrywania, prawy podczas zadokowania konsoli umożliwi funckje zbliżone do Wiimote'a. Joy-Cony kupimy też oddzielnie od dnia premiery; na dodatkowe stacje dokujące zaczekamy z kolei pół roku. Podobno nie zapłacimy za nie dużo.

Na Switchu nie będzie też Friend Codes, a przy sieciowej infrastrukturze pomaga DeNA. Jeśli zaś chodzi o gry... Dale zdecydowanie zdeptała nadzieje na port Mass Effect Andromeda i Red Dead Redemption 2 - pierwsze nie opłacałoby się po tragicznej sprzedaży Mass Effecta 3 na Wii U, a drugie nie jest możliwe ze względu na relację Rockstara i Nintendo.

Jimmy Fallon Debuts the Nintendo Switch

Swego czasu swoją porcję plotek dorzucił Tom Phillips z Eurogamera, mówiąc że na Switchu będzie GameCube Virtual Console. Teraz Laura Kate Dale potwierdziła to, mówiąc, że w dniu premiery konsoli dostępne będą tylko trzy gry z GameCuba, zoptymalizowane pod swoje oryginalne rozdzielczości. Nie powinniśmy też bać się żadnych opóźnień, bo Switch faktycznie ma trafić do sklepów w marcu 2017.

Ile z tych informacji się potwierdzi, dowiemy się już niedługo - 12 stycznia w Tokio odbędzie się internetowy stream przybliżający konsolę, a dzień później w Nowym Jorku na specjalnym pokazie do sprzętu dobiorą się dziennikarze. Zacieramy ręce.

Patryk Fijałkowski

Udostępnij: