Nintendo resocjalizuje

Nintendo resocjalizuje
marcindmjqtx

26.01.2010 20:14, aktual.: 15.01.2016 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wiemy, gry wywołują wśród nieletnich przemoc i sprowadzają ich na drogę zbrodni. Jak im pomóc wyjść na prostą gdy już zostaną przestępcami i wylądują w więzieniu? Pozwolić im grać. W Szkocji rusza program, który ma sprawdzić, czy da się resocjalizować więźniów przy użyciu przenośnej konsoli Nintendo.

Nintendo DS, wraz z płytkami z grami w rodzaju Brain Age, trafią do bibliotek w kilku szkockich więzieniach, aby pomóc zainteresować osadzonych nadrabianiem zaległości w wykształceniu czy też czymkolwiek innym niż oglądaniem telewizji i knuciem spisków w oparciu o plany zapisane na tatuażach jednego z nowych współwięźniów.

Rzecznik prasowy szkockiej służby więziennej powiedział Timesowi:

Jednym z kluczowych czynników w ograniczaniu recydywy jest poprawa możliwości zatrudnienia. Aby zdobyć pracę, musisz skoncentrować się na czytaniu i liczeniu, do czego Nintendo DS się przydaje. Co zabawne, decyzje o rozpoczęciu projektu podjęto po stwierdzeniu, że dzięki udostępnieniu konsol w szkolnych bibliotekach. Dzieci, które miały problemy z liczeniem czy czytaniem, szybciej nadrabiały zaległości względem rówieśników.

Jakie gry proponujecie w ramach rozszerzeniu programu? Scribblenauts? [via Times Online]

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)