Nintendo resocjalizuje

Jak wiemy, gry wywołują wśród nieletnich przemoc i sprowadzają ich na drogę zbrodni. Jak im pomóc wyjść na prostą gdy już zostaną przestępcami i wylądują w więzieniu? Pozwolić im grać. W Szkocji rusza program, który ma sprawdzić, czy da się resocjalizować więźniów przy użyciu przenośnej konsoli Nintendo.

Nintendo resocjalizuje
marcindmjqtx

26.01.2010 | aktual.: 15.01.2016 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nintendo DS, wraz z płytkami z grami w rodzaju Brain Age, trafią do bibliotek w kilku szkockich więzieniach, aby pomóc zainteresować osadzonych nadrabianiem zaległości w wykształceniu czy też czymkolwiek innym niż oglądaniem telewizji i knuciem spisków w oparciu o plany zapisane na tatuażach jednego z nowych współwięźniów.

Rzecznik prasowy szkockiej służby więziennej powiedział Timesowi:

Jednym z kluczowych czynników w ograniczaniu recydywy jest poprawa możliwości zatrudnienia. Aby zdobyć pracę, musisz skoncentrować się na czytaniu i liczeniu, do czego Nintendo DS się przydaje. Co zabawne, decyzje o rozpoczęciu projektu podjęto po stwierdzeniu, że dzięki udostępnieniu konsol w szkolnych bibliotekach. Dzieci, które miały problemy z liczeniem czy czytaniem, szybciej nadrabiały zaległości względem rówieśników.

Jakie gry proponujecie w ramach rozszerzeniu programu? Scribblenauts? [via Times Online]

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.