Nintendo odpaliło wreszcie program partnerski dla YouTuberów. Reakcja PewDiePie? "Fuck You, Nintendo"

Nintendo odpaliło wreszcie program partnerski dla YouTuberów. Reakcja PewDiePie? "Fuck You, Nintendo"

Nintendo odpaliło wreszcie program partnerski dla YouTuberów. Reakcja PewDiePie? "Fuck You, Nintendo"
marcindmjqtx
30.01.2015 14:29, aktualizacja: 05.01.2016 15:17

Pomysły Nintendo od samego początku budziły kontrowersje. Firma kompletnie ignorując rozwój i popularność materiałów prezentujących rozgrywkę z gier okraszoną komentarzem, ogłosiła dwa lata temu, że to nie twórcy filmików a ona powinna na nich zarabiać.

Rok później Nintendo poszło po rozum do głowy i zrozumiało, że zabraniając czerpania zysków z reklam wyświetlających się w trakcie kolejnych "let's playów" pozbawi się gigantycznej promocji na YouTube. Czyli miejscu, z którego coraz więcej ludzi czerpie wiadomości na temat gier wideo.

Rozwiązaniem miał być program partnerski - zarejestrowani w nim twórcy dzieliliby się zyskami z Nintendo. Wilk syty i owca cała? Bynajmniej.

"Creators Program" wystartował wczoraj, a dziś na jego temat wypowiedział się najpopularniejszy obecnie YouTuber - Felix Kjellberg, znany lepiej jako PewDiePie. I postanowił wyjaśnić szefom "Wielkiego N" kilka kwestii. Zaczął od przyznania, że każdy deweloper czy wydawca ma prawo do czerpania części zysków z materiałów, które powstają dzięki ich grom. Ale:

Ale Nintendo nie zauważa darmowego rozgłosu i reklamy, jaką ma dzięki YouTube i YouTuberom[...]Jeśli grałbym na moim kanale w grę Nintendo najprawdopodobniej większość przychodów z odsłon/reklamy brałoby się z faktu, że widzowie mnie subskrybują. Niekoniecznie z faktu, że chcą oglądać grę Nintendo. Co dalej? Cóż, Nintendo wylądowało na samym dole listy wydawców, których gry PewDiePie będzie pokazywał. A jeśli inny wydawcy pójdą tym tropem?

W porządku. Nigdy nie zabraknie następnych niezależnych gier, gotowych by zostać nowym Minecraftem. Fuck You, Nintendo ((????)). Gdy Kjellberg wyrzucił już z siebie całą złość, dodał, że jeśli będzie miał ochotę, to na jego kanale zobaczymy tez gry Nintendo.

Mam to szczęście, że utrata pieniędzy z reklam na kilku filmach nie ma znaczenia. Jednak wielu YouTuberów nie ma tego komfortu. I dlatego to napisałem. [źródło: PewDiePie]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)