Nintendo nie zamierza zalać swoimi grami telefonów i tabletów

Nintendo nie zamierza zalać swoimi grami telefonów i tabletów
marcindmjqtx

08.05.2015 13:24, aktual.: 05.01.2016 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do marca 2017 firma planuje wypuszczenie tylko pięciu gier na te platformy.

To ważny komunikat w obliczu obaw, jakie pojawiły się w mediach, gdy okazało się, że Nintendo razem z DeNA zamierza przenosić swoje marki na mobilne platformy innych firm. Okazuje się, że zalew klonów i tanich, szybkich półproduktów raczej nam nie grozi.

Satoru Iwata po raz kolejny zapewnia, że nie zamierza portować na smartfony i tablety już istniejących gier, bo wiązałoby się to z kompromisami i koniecznością dostosowania ich do nowych platform. Firma nie zamierza też iść na ilość. Nintendo ma stawiać na jakość - pierwsza taka gra pojawi się jeszcze w tym roku, a do marca 2017 dostaniemy cztery kolejne. Nie jest to zabójcze tempo, na pewno nie w przypadku branży mobilnej.

Zamierzamy rozszerzyć ten biznes na globalne rynki w spokojnym tempie, by w końcu dotrzeć do setek milionów graczy na całym świecie[...]Chcemy, by był to jeden z filarów struktury przychodów Nintendo. Czyli wchodzą na nowe terytorium z głową i po swojemu. Dla fanów Nintendo to dobra wiadomość - firma nie zamierza się rozdrabniać. Pytanie, które marki zostaną wybrane do przeskoczenia na mobilki.

[źródło: Polygon]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)