Nintendo Feel - nowy wymiar grania?

Nadchodzącą konsolę stacjonarną Nintendo nazywano już na wiele sposobów: Wii HD, Wii 2, Nintendo Stream czy Project Café. Teraz do tego grona dołącza Nintendo Feel, a wraz z nią kolejna, niezwykle ciekawa fala spekulacji na temat tego, co nowy sprzęt giganta z Kioto może oferować.

marcindmjqtx

Najświeższe rewelacje pochodzą ze szwedzkiego, uznawanego za wiarygodny portalu Loading.se, powołującego się na źródło (ponoć) bliskie Nintendo. Według niego, zamontowane w kontrolerach konsoli ekrany, o których mówi się już od pewnego czasu, wykorzystywać mają, wraz z Vitality Sensorem, technologię haptyczną. Znalazła już ona zastosowanie chociażby w produktach Toshiby i firmy Novint. Dzięki niej palce będą w stanie wychwycić różnice w fakturze materiałów (twarda, miękka, chropowata), a to umożliwi między innymi odczucie dotykanego futerka zwierzątek z Nintendogs, bryzy morskiej czy poparzenia lawą, a także pozwoli, przykładowo, na malowanie wzorków na piasku albo rozpoznanie struktury starego drzewa. Co warto podkreślić, Nintendo chce podobno trafić ze swoją technologią zarówno do hardkorowych, jak i do niedzielnych graczy.

Informacje te, biorąc pod uwagę poprzednie domysły, brzmią całkiem realnie, ale na razie nie potrafię sobie wyobrazić, w jaki sposób cały ten koncept miałby działać w praktyce i znajdować naprawdę sensowne zastosowanie w grach. Na szczęście na ich weryfikację nie przyjdzie nam już długo czekać - 7 czerwca podczas targów E3 2011 w Los Angeles wszystko związane z nowym sprzętem Nintendo powinno stać się jasne.

[via NeoGAF]

Adrian Palma

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościnintendoproject cafe
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.