Nintendo blokuje treści na YouTube. Zniknęło ponad 1300 filmów

Nintendo blokuje treści na YouTube. Zniknęło ponad 1300 filmów

Nintendo znane jest z pilnowania swoich praw autorskich
Nintendo znane jest z pilnowania swoich praw autorskich
Źródło zdjęć: © Getty Images
31.01.2022 17:19

Co robimy, gdy najdzie nas ochota na przesłuchanie utworu z jakiejś gry? Szukamy tego utworu, po czym go słuchamy. A co robimy, gdy chcemy przesłuchać muzykę z gier Nintendo?

Nie jest tajemnicą, że Nintendo słynie z bardzo surowego podejścia względem publikowania na YouTube wszelkich materiałów ze swoich gier. W sieci krążą nawet memy na temat pozwów od samego prezesa Nintendo. Tradycja jest kultywowana do dziś. W sobotę Nintendo zablokowało ponad 1300 filmów z muzyką ze swoich gier. Ofiarą padł kanał użytkownika GilvaSunner. Sam poszkodowany twierdzi, że nie zarabiał na tych filmach.

Nagrania miał umieścić z powodu niedostępności tych ścieżek dźwiękowych w sieci. Więc, odpowiadając na wcześniej postawione pytanie, jeśli chcemy posłuchać muzyki z gier Nintendo, to… dość często jedyną opcją jest zagranie w dany tytuł i korzystanie z wbudowanego odtwarzacza. Wątpimy, aby te utwory wróciły na kanał GilvaSunnera.

Będąc cały czas w temacie Nintendo – zachowajmy należytą czujność, gdyż po sieci krążą fałszywe strony tej firmy, o czym niedawno informowaliśmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)