Nintendo bardzo mocno wierzy w sukces 3DS‑a

Nintendo bardzo mocno wierzy w sukces 3DS-a
marcindmjqtx

14.11.2011 11:05, aktual.: 06.01.2016 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że aż za bardzo. Firma twierdzi, że sprzedaż trójwymiarowej konsoli polepszy podobny wynik DS-a. Czy to w ogóle możliwe? W końcu Dual Screen był najszybciej sprzedającą się maszynką do grania.

3DS sprzedał w Stanach już w liczbie 1,65 miliona egzemplarzy. Szkoda, że koncern nie bierze pod uwagę dwóch niezwykle istotnych rzeczy - po pierwsze w 2004 roku rynek wyglądał trochę inaczej, a popularność gier była zdecydowanie mniejsza. Po drugie, sporo osób kupiło 3DS-a w ciemno, chyba trochę nie spodziewając się tego, że lista dostępnych gier będzie wyglądać tak jak teraz.

W pierwszych 12 miesiącach od premiery, DS osiągnął wynik 2,37 miliona sprzedanych w Stanach egzemplarzy - z czego połowa miała miejsce w święta. Nintendo mocno wierzy, że ten sam okres, a także premiery Super Mario 3D Land i Mario Kart 7, utrzyma, a nawet przyspieszy sprzedaż 3DS-a. Nie zaszkodzi też pewnie spory spadek ceny konsoli - nawet w Polskich sklepach coraz rzadziej spotykam 3DS-a z okołopremierową ceną.

Paweł Winiarski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)