Nintendo 3DS w marcu za 300 dolarów

marcindmjqtx

29.09.2010 10:45, aktual.: 06.01.2016 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie możecie się doczekać najnowszej konsoli Nintendo? Firma oficjalnie ogłosiła, że sprzęt trafi na półki europejskich sklepów już w marcu 2011 roku. Japończycy i Amerykanie wejdą w świat 3D trochę wcześniej, bo konsola pojawi się u nich 26 lutego 2011 roku. Nasi skośnoocy bracia zapłacą za sprzęt 25 tysięcy jenów, czyli równowartość około 300 dolarów.

A w co na 3DS-ie zagramy? Listę gier znajdziecie tutaj.

Choć trudno na podstawie japońskiej ceny idealnie trafić w kwotę jaką zapłacimy za 3DS-a w Europie, to można już śmiało powiedzieć, że sprzęt do najtańszych należeć nie będzie. Dla porównania za wcześniejsze odsłony Dual Screena płaciliśmy mniej więcej połowę tej kwoty. Przeliczając jeny na dolary, a dolary na złotówki wynika, że 3DS wart będzie około 900 zł, choć jak pokazuje historia, ostateczna cena w Polsce jest często sporo większa. Jeśli dodamy do tego cło i pośredników, to przekroczenie granicy 1000 zł jest właściwie pewne. Kieszonkowa zabawka w cenie stacjonarnego sprzętu? Drogo? A co Wy o tym sądzicie? Choć ceny bywają różne, to PSP kupicie w tej chwili za niecałe 600 zł, PSP Go za 700/800 zł, a iPhone 3GS narazi Was na wydatek około 2 tysięcy złotych.

Razem z konsolą 3DS otrzymamy kartę SD o pojemności 2Gb oraz niezły prezent dla wszystkich fanów leciwych już gier ze stajni Nintendo. Satoru Iwata potwierdził, że przenośny sprzęt będzie wyposażony w Game Boy Virtual Console, dzięki której sprawdzimy klasyczne pozycje z Game Boy'a i Gameboy'a Color. Przypomnijmy, że kilka dni temu Marcin pisał o rzekomej specyfikacji technicznej konsoli 3DS - może w obliczu oficjalnej daty premiery Nintendo zdradzi na ten temat więcej szczegółów.

Jak widać niemiecki tabloid Bild pomylił się jedynie w kwestii japońskiej premiery sprzętu, trafiając w europejską datę prawie idealnie.

Graliśmy już na 3DS-sie, a tak po krótkiej przygodzie o sprzęcie wypowiadał się Piotrek.

Wiem już jednak, że gdyby konsolę można było kupić dzisiaj, zrobiłbym to bez wahania. Gry wyglądają świetnie, efekt 3D jest widoczny dla każdego i dodaje głębi grom. 3DS ma też ładny wygląd i dodatkowe funkcje, które pozwolą bawić się nim każdemu i robić całą masę nowych gier, również z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej. Do tego dochodzi oglądanie filmów w 3D, przeglądarka, Wi-Fi itd. A to wszystko w urządzeniu, które możemy zabrać ze sobą wszędzie. Rewelacja! [via VG247] Paweł Winiarski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)