Nintendo 3DS - szczegóły techniczne i pierwsze gry

Nintendo 3DS - szczegóły techniczne i pierwsze gry
marcindmjqtx

15.06.2010 19:48, aktual.: 06.01.2016 17:03

O kolejnym DS-ie, tym razem obsługującym trójwymiar, mówiło się od jakiegoś czasu. Na dzisiejszej konferencji prezes Nintendo zaprezentował tę mobilną konsolę.

Konsola nie powala wyglądem, ale za nadrabia to możliwościami. Nintendo 3DS ma dwa asymetryczne ekrany, górny ma 3.5 cala, a dolny jest obsługiwany przez dotyk. Jak sama nazwa wskazuje, 3DS obsługuje trójwymiar, jednak nie wymaga do tego specjalnych okularów. Co ciekawe, dzięki dwóm obiektywom aparatu umieszczonym na zewnętrznej stronie urządzenia, będzie można robić zdjęcia w 3D.

Konsola umożliwi zmianę trybu wyświetlania z trójwymiaru na 2D, za pomocą suwaka. Konsola ma mieć też lepsze zaplecze generowania grafiki, ale nie to jest najważniejszą nowością. Mianowicie, za pomocą 3DS-a obejrzymy filmy, jakżeby inaczej, w 3D. Na razie Satoru Iwata nie ujawnił szczegółów, choć wspomniał o takich wytwórniach, jak Warner Bros., Disney i DreamWorks.

Nintendo, chcąc najwyraźniej zachęcić szersze grono odbiorców, opublikuje na 3DS-ie parę głośnych tytułów, znanych ze stacjonarnych konsol. Wydawcy, których gry ukażą się na nowej konsoli wielkiego N, to m.in. EA, Ubisoft, Take Two, Square Enix czy THQ. Owocem współpracy gigantów będą takie produkcje na 3DS-a, jak: Metal Gear Solid, Resident Evil, FIFA, Assassin's Creed i Kingdom Hearts.

Niestety, nie wiadomo, kiedy 3DS trafi do sklepów  - Iwata nie podał żadnej, nawet przybliżonej daty premiery tej kieszonkowej konsoli. Niemniej - chyba warto się zainteresować.

Kamil Bogusiewicz

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)