Nine to Five, czyli kolejna próba wbicia się w niszę taktycznych strzelanek

Strona głównaNine to Five, czyli kolejna próba wbicia się w niszę taktycznych strzelanek
27.05.2020 11:57
Nine to Five, czyli kolejna próba wbicia się w niszę taktycznych strzelanek
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Twórcy udostępnili właśnie pierwszy materiał z rozgrywki.

bEJgeAad

Tak mi się właśnie wydawało, że już słyszałem ten zapadający w pamięć tytuł, po tym jak Barnaba wrzucił link do materiału na redakcyjnego Slacka. Pierwsza oficjalna zapowiedź Nine to Five odbyła się podczas ostatniego The Game Awards, na którym fiński zespół z Redhill Games pokazywał krótką zajawkę. Nie było na niej widać zbyt wiele, ale wystarczyła, żeby przykuć uwagę osób zainteresowanych bardziej taktycznym podejściem do FPS-ów.

Nine to Five Teaser Trailer 2019 (EN)

Wiecie, odskakująca broń po każdym strzale, konieczność dokładnego celowania czy postawienie skradania ponad rozkoszne i nieskrępowane bieganie rodem z Call of Duty. Do tego ciągła komunikacja z zespołem czy koordynacja wspólnych działań – jeśli coś z tego zainteresowało Cię drogi czytelniku, to Nine to Five może być grą dla Ciebie i Twojej ekipy.

Nine to Five Alpha Gameplay Trailer

Wczoraj deweloperzy zdecydowali się na prezentację pierwszego materiału z rozgrywki, na którym przybliżono założenia gry. Nie różnią się one od opisu typowej produkcji z tego nurtu, który przygotowałem powyżej, ale warto tutaj wspomnieć, że deweloperzy postanowili umieścić aż trzy konkurujące ze sobą zespoły na jednej planszy. Całość zaś ma odbywać się w formacie "3v3v3", czyli trzy zespoły złożone z trzech operatorów walczą przez trzy rundy, spełniając przy tym konkretne cele narzucone przez danego pracodawcę. Każda runda ma potrwać maksymalnie pięć minut.

bEJgeAaf

W grze bowiem nie wcielamy się w antyterrorystów czy żołnierzy, a najemników, którzy wykonują zadania dla jednej z korporacji. Ciekawa wariacja na temat standardowego i wyeksploatowanego już schematu, choć z drugiej strony, Rainbow Six Siege całkowcie odeszło od "dobrych niebieskich" i "złych czerwonych", ale to temat na zupełnie inną okazję. Powiedział Matias Myllyrinne, szef Redhill Games, zachęcając graczy do wzięcia udziału w zamkniętej alfie Nine to Five, które mają rozpocząć się już czwartego czerwca. Chętnych odsyłam na oficjalną stronę gry, gdzie można zapisać się do testów.

Udostępnij:
bEJgeAbb